Zájemci o nový VW Golf čekají na svá auta. Mají problém se softwarem

                   

Nový Volkswagen Golf v pořadí již osmé generace bude patrně opět prodejním hitem, stejně jako jeho předchůdci. Nutno však říci, že start jeho prodeje není úplně podle představ. A nemáme teď na mysli jenom koronavirus, který zavřel řadu továren, či snížil obecný zájem lidí o auta. Máme na mysli problém samotného Volkswagenu. Ten se týká použitého softwaru.

Komplikace se systémem eCall

Problém, který nový Volkswagen Golf mám, je softwarový. Jeden konkrétní prvek podle řady dostupných informací nefunguje správně. Je to systém označovaný jako eCall. O něm můžeme říci, že je v mnoha situacích doslova životně důležitý, jelikož pokud auto detekuje nehodu, jsou pomocí tohoto systému automaticky zavoláni záchranáři, kterým je odeslána i poloha vozu. Takto rychle přivolaná pomoc může zachránit životy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nefunguje správně

Podle posledních zjištění systém eCall nefunguje jak má, což by mohlo přinášet i budoucí rizika v tom, že například nezavolá pomoc ve chvíli, kdy by měl. Právě proto se Volkswagen rozhodl, že pozastaví předávání objednaného Golfu novým zákazníkům, a to do doby, než bude tato komplikace vyřešena. Jelikož se jedná o softwarovou chybu, nemělo by být vyřešení až tak komplikované a podle všeho by měla postačit jenom aktualizace softwaru.

Nutno také připomenout, že problém se nemusí nutně týkat jenom těch vozů, které ještě nebyly předány, ale může se týkat i těch, se kterými zákazníci už jezdí. Zde však zatím není známo, zda se jich problém týká a kolik takových aut je. Dá se ale očekávat, že pokud dojde k potvrzení špatné funkce, bude třeba aktualizace software i u stávajících Golfů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nejenom Volkswagen

Není to ale jenom nový Volkswagen Golf, který se s tímto problémem potýká. Opomenout bychom neměli ani mladoboleslavskou Škodu Octavia. Taktéž současnou novinku, která má také podle všeho stejnou závadu a čeká se, až správné fungování systému eCall vyřeší právě aktualizace používaného softwaru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články