Zajistěte bezpečí svého majetku na dlouhou dobu s pěkným výnosem – uložte své peníze do zlata!

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Investice do zlata je moudrým krokem, jak zajistit svůj osobní majetek, jelikož se jedná o komoditu, která si už po tisíce let udržuje svou hodnotu. Na rozdíl od některých bankovních produktů jde o bezpečné zhodnocení vašich prostředků. To však přijde až po letech, je tedy nutné počítat s tím, že tato investice má dlouhodobý charakter. V dnešní době se navíc takovým investorem může stát prakticky každý, kdo má něco naspořeno. V tomto článku se dozvíte, jak to funguje.

Nejdůležitější benefity investičního zlata

Než se pustíte do nákupu zlata, nastudujte si nejprve část Zákona o dani z přidané hodnoty, která se tímto artiklem zabývá. Jedním z hlavních benefitů, které zlato přináší, je totiž jeho osvobození od DPH či daně z příjmu. To však platí právě pouze u zákonem stanového typu cihel a mincí.

Tou nejdůležitější výhodou investičního zlata ale zůstává jeho stálost. Uchovává si totiž svou hodnotu v čase, takže nepodléhá inflaci, jako jiné komodity. Uložíte-li své peníze do zlata, budete mít jistotu, že za mnoho let neztratí svou cenu. Tímto způsobem jednoduše a bezpečně zhodnotíte své finanční prostředky.

Co trh se zlatem investorům nabízí?

Obecně platí, že čím vyšší gramáž zlata, tím výhodnější investice. Na trhu můžete narazit na slitky ve dvou různých měrných jednotkách, a to v gramech a v trojských uncích, a zároveň ve třech provedeních – cihla, slitek, mince. Cena této vzácné komodity se odvíjí jednak od rozměrů a míry ryzosti, jednak také od nákladů, jež musel výrobce vynaložit na její výrobu (ražba, zatavení, doprava, atd.). Existuje ještě takzvané umělecké zlato, které je oproti slitkům nebo mincím několikanásobně dražší. Pozorně proto prozkoumejte, zda nekupujete sběratelskou edici. Zakoupené zlato je možné nechat si dopravit domů, nebo uložit v bezpečné úschovně za určitý poplatek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra