Zákaz předjíždění kamionů na všech dálnicích a rychlostních silnicích? Nedaleká země jde Česku příkladem

Ve Slovinsku začnou platit nové změny a zákazy, které se týkají primárně řidičů kamionu. Ti by si na ně měli dát pozor, pokud se chystají cestovat po dálnicích v této zemi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá zem má svá vlastní pravidla pro silniční provoz. Jestli se chcete vyhnout vysokým pokutám a nepříjemnostem s tamní policií, měli byste si předem zjistit, jaké jsou zákazy a pravidla pro silniční provoz tam, kam se chystáte vyrazit. Například Slovinsko nově zavádí zákaz předjíždění kamionů na dálnicích a rychlostních silnicích. Se zavedením těchto zákazů by se měla zlepšit plynulost provozu.

Zákaz předjíždění kamionů na Slovinských dálnicích

Jestliže máte naplánovanou cestu do Slovinska, raději si přečtěte informace a novinky, které začnou platit na tamních dálnicích již v listopadu tohoto roku. Toto inovativní řešení zavádí tato země, ale určitě se brzy objeví i v mnoha dalších. Nové předpisy budou ve Slovinsku platit již od 1. listopadu 2021. Toto datum si tedy raději zaznamenejte do připomínek nebo kalendářů, abyste následně neplatili vysoké pokuty.

iZdroj fotografie: Pixabay

S těmito předpisy nebude možné, aby kamiony vážící více než 7,5 tuny předjížděly na dálnicích a rychlostních silnicích. Toto omezení platilo v této zemi již dříve, ale pouze na 250 kilometrovém úseku. Nyní se zákaz předjíždění zavádí na všech dálnicích a rychlostních silnicích. S těmito změnami by měl počítat každý, kdo má v plánu vyrazit do Slovinska. V opačném případě může řidič dostat pokutu až 300 eur.

iZdroj fotografie: Unsplash

Předjíždění kamionů v České republice

Pro úplný zákaz předjíždění kamionů by jistě hlasovalo spoustu příznivců tohoto nápadu. Mnohé řidiče velmi otravuje, když je kamion zařazen do levého pruhu a brzdí plynulý provoz. Už od začátku roku 2020 platí v ČR zákaz předjíždění nákladních vozidel na určitých úsecích. V České republice není zaveden úplný zákaz předjíždění kamionů, ale jisté zákazy týkající se této situace zde také jsou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ředitelství silnic a dálnic umístilo na 11 úseků dopravní značky, které zakazují předjíždění vozidel nad 3,5 tuny. Opatření je platné vždy od 06:00 do 22:00. Omezení předjíždění kamionů je celkem na 145 kilometrech na dálnicích D1, D5, D8 a D11. Ředitelství silnic a dálnic vybralo tyto úseky společně s ministerstvem dopravy a dopravní policí.

Zdroj: Novinky, Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články