Zamrzlé zámky: Více než zapalovač pomůže prodávaná chemie

                   

Už se opět blíží doba, kdy majitelé starších automobilů bunou na parkovištích řešit jeden nepříjemný problém. Tím jsou zamrzlé zámky. Večerní teploty lehce nad nulou, mokré auto, po kterém stéká voda, v noci mráz a ráno zamrzlý zámek. Kdo ještě na svém voze nemá dálkové ovládání, měl by začít přemýšlet, jak tento problém vyřeší. Toto jsou tipy, které jsou buď těmi nejlepšími, nebo nejdoporučovanějšími.

Nahřátý klíč

Populární klasika v podobě nahřátého klíče. Jde o radu, kterou si předávaly generace řidičů. V případě zamrzlého zámku stačí zapalovačem nahřát klíč a ten do zámku opatrně strčit. Ano, tato metoda může fungovat, ale roztátá voda zde později opět zmrzne. Takže problém budete řešit stále dokola.

Plamen zapalovače

Stačí zapálit zapalovač a plamen přiblížit k zámku na dveřích vašeho vozu. Vlivem tepla začne led povolovat a následně nebude problém se zasunutím klíče. Riziko je zde nejenom v opětovném zamrznutí, ale i v poškození vašeho vozu plamenem.

Horká voda

Další takzvanou babskou vodou je polití zámku horkou vodou. I to je metoda, která pomůže rozmrznutí ledu. Voda však v zámku později opět zmrzne. A je tu další riziko spojené s tím, že horká voda a zmrzlá karoserii není zrovna ideální kombinace.

Chemie jako nejlepší způsob

Pokud se vám nechce běhat domů pro horkou vodu, nebo udržovat plamen na zapalovači, vsaďte na osvědčenou možnost v podobě chemie. Jedná se třeba o různé spreje, tekutiny, nebo třeba gely. Mají výhodu nejenom v tom, že zajistí okamžité rozmrznutí, ale i v tom, že případná voda v zámku bude s tímto roztokem smíchána. Často dané produkty obsahují velké množství alkoholu, takže i když voda bude v zámku nadále, bude v kombinaci s alkoholem a jenom tak lehce nezmrzne. A když k tomu dojde, opět opakujete tento postup a budete mít na rozdíl od babských rad na delší čas klid.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články