Zapadlé auto může vyjet samo. Pomohou vám obyčejné větve

                   

Zapadlé auto není nic příjemného. V tu chvíli začínáte řešit pomoc, která vás vytáhne. Ta není vždy nutné. Každý řidič si může pomoci i sám, pokud ví jak na to. Podívejte se na jednu netradiční, ale efektivní metodu, jak vyprostit zapadlé auto z bláta, nebo třeba ze sněhové závěje. Jediné, co je k tomu potřeba je buď dřevěný trámek, nebo i kousek větve.

Stačí trámek či větev a gumicuk

Co je na vyproštění zapadlého vozidla potřeba? Základem jsou buď dva dřevěné trámky, které však mohou nahradit i dvě pevné silnější větve. Jednoduše je nutné improvizovat a pro příště již dva kusy dřeva raději vozit. V zimě se mohou hodit. Dále už to budou jenom dva gumicuky, které je dobré v autě pro tento náhlý případ mít.

i

Upevněte trámek k vašemu kolu

Jak postupovat dále? Počítejte, že se ušpiníte, ale pořád je to lepší než několik hodin čekat na pomoc. Bude potřeba trámek nebo větev připevnit k vašemu kolu. A to tak, aby se kolo i s ním mohlo otáčet a nedošlo k poškození podběhu, ani ráfku. K pevnému uchycení vám přijde vhod právě onen gumicuk. Stejný postup realizujte i na druhém kole. Přesvědčte se o pevnosti a následně sedněte do auta.

i

Velmi pomalu se rozjíždějte

Nyní to chce pořádnou dávku citu. Nikdy nezrychlujte prudce, jelikož hrozí poškození vašeho vozu. Snažte se velmi pomalu a pozvolna rozjíždět, vlivem čehož začnou připevněné trámky mířit pod vaše pneumatiky a pomohou vám s tím, abyste se vyprostili z bláta nebo sněhu. Stále pomalu a opatrně ujeďte pár metrů na místo, kde už zapadnutí nehrozí.

i

Vše sundejte a můžete pokračovat v cestě. Dřevěné pomůcky můžete sundat, v případě že jde o větve je lze nechat u cesty a můžete pokračovat v jízdě. Na příště doporučujeme mít dřevěné trámky nebo prkna v zavazadlovém prostoru. Jak vidíte, ušetří vám mnoho starostí i času. V zimě není zapadnutí až tak neobvyklé.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články