Zapálil auto, aby dostal peníze od pojišťovny. Jednu drobnost nedomyslel

                   

Mnoho lidí nad pojistným podvodem často přemýšlí, ale málokdo ho zrealizuje. Jsou však tací, co to udělají. Nejenom, že pojišťovny mají celá oddělení, která dokážou případné podvodné jednání odhalit, ale často se může stát i něco, co daný člověk nedomyslí. Jako v tomto případě, kde hraje hlavní roli Brazilec, který chtěl získat peníze za své shořelé auto.

Zapálení auta a nahlášení pojistné události

Plán tohoto Brazilce byl celkem jednoduchý. Se svým autem se rozhodl odjet na kraj lesa, zde ho polít benzínem a zapálit. A poté vše nahlásit jako pojistnou událost. Díky tomu si chtěl přijít k penězům, které by mu pojišťovna vyplatila. A možná by mu to i vyšlo, kdyby neudělal jednu poměrně velkou chybu. Při svém činu jednu věc nedomyslel.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Shořelo nejenom auto

Muž měl při svém plánování více přemýšlet, a lépe zvolit místo, kde své auto zapálí. Vybral si totiž okraj lesa, kde svůj čin uskutečnil. Polil vůz benzínem, zapálil a během chvíle auto hořelo. Ale v tu chvíli se stalo něco, co bylo naprosto očekávatelné. Plameny z vozu přeskočily na suchou trávu dále do lesního porostu. V tu chvíli bylo jasné, že se vše zvrtlo.

Obrovské škody na deštném pralese

Místo pojistky tak muž čelí obvinění a jistě neujde tvrdému trestu. Při svém plánu pojistného podvodu totiž nezapálil jenom své starší auto, ale také chráněný deštný prales. Než se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, tak shořelo 673 hektarů vzácného porostu. To je velký zásah do místní přírody a ekosystému jako takového.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Muž se pod tíhou důkazů přiznal

Když vyšetřovatelé našli u deštného pralesa ohořelé auto, zjistili podle VIN majitele. Muž svou obhajobu postavil na své původní historce, že mu auto někdo ukradl, patrně s ním odjel a zde ho zapálil. Naděje na pojistné tak stále ještě existovala. Postupně se ale do svých výpovědí zamotával, a když si policie vyžádala záznamy z kamer z okolí, bylo na nich jasně vidět, kam auto míří a hlavně kdo ho řídí. Dokonce se jim podařilo zajistit i záznam z čerpací stanice, kde čerpá benzin k zapálení vozu do kanystrů. Muž se tak pod tíhou důkazů přiznal. Trest ho jistě nemine, a vzhledem k tomu co způsobil, určitě nebude nijak malý. Naopak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články