Zbavte se vlhkosti v autě. Pomůže čistota, klimatizace i babské rady

                   

Vlhkost v autě začíná trápit mnohé řidiče. Ráno nasednou do svého vozu, nastartují a kolem sebe vidí jenom zamlžená okna. Bohužel zevnitř. A situace se bude stupňovat, jelikož s klesajícími teplotami bude vlhkost uvnitř vozu namrzat a vyčištění skel bude ještě komplikovanější. Proto přinášíme několik rad, jak se vlhkosti snadno a efektivně zbavit.

Čistota ve voze je základ

Efektivní řešení je velmi často to nejjednodušší. Základem by měla být čistota ve vašem voze. Čím více věcí v něm máte, tím více vlhkosti mohou držet. Problémem mohou být také často vlhkostí nasáklé koberečky, které je vhodné vyčistit a vyvětrat. Dále nezapomínejte vyhodit všechny odpadky a dát pryč věci, které v autě vozíte a nevyužíváte je.

Nezapomeňte větrat

Stejně jako doma, i v autě můžete vlhkost odstranit větráním. Co je nejlepší varianta? Při své cestě lehce otevřete okénka. Pokud během toho i pořádně zvýšíte topení, můžete interiér efektivně vyvětrat. Nejenom že vyčistíte vzduch, ale také velmi efektivně odstraníte vlhkost, která je pro vás nežádoucí. Ideální je realizovat tento postup při slunečných, suchých dnech.

Pomůže i klimatizace

Dalším pomocníkem je také klimatizace. Ta by se neměla používat jenom v létě. Skvěle pomůže i během zimy, jelikož dokáže auto velmi efektivně vysušit. Jestliže vás trápí vlhkost v autě, zapínejte během jízdy klimatizaci. Zajistíte tak velmi efektivní vysoušení interiéru vašeho vozu. Při pravidelném užívání vás nemusí trápit vlhkost po celý podzim a zimu.

Existují také babské rady

Jaké to jsou? Jde hlavně o věci, které dokážou absorbovat vlhkost. Pár dní je necháte vše voze a poté vyhodíte. Doporučována je třeba rýže ve varných sáčcích, nebo stelivo pro domácí mazlíčky. Pomoci však mohou i zmuchlané noviny. Toto vše by mělo nasáknout vlhkost z interiéru vozu a tím ji samozřejmě odstranit. Na podobném principu fungují i různé komerční produkty taktéž určené na pohlcování vlhkosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články