Zběsilá honička řidiče Alfy Romeo skončila nabouraným policejním vozem

                   

Majáky jsou strašákem každého recidivisty

Po spuštění policejních majáků se pronásledovaný vůz začal schovávat v ulicích města, chvílemi jel rychlostí až 130 km/h. Při nočním řádění řidič překročil povolenou rychlost, ignoroval dopravní značení, někdy jel dokonce i v protisměru a svou zběsilou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Policejní vůz pronásledoval hbitou Alfu až na silnici první třídy ve směru na Prahu, ani zběsilé manévry řidiče civilního vozu policisty nezmátlo a v rychlosti téměř 190 km/h minula obě vozidla pobočku na Jeřmanice, Jablonec nad Nisou i Hodkovice a dál směřovaly na Prahu. Až na odbočovacím pruhu k Sychrovu sjelo civilní vozidlo z hlavního tahu a po několika odbočkách se ocitlo zpět na sjezdu ze silnice I/35. Vůz zastavilo až zákazové dopravní značení, výjezd ze silnice I/35, kdy řidič Alfy stál v protisměru ze sjezdu.

Kolem bílé Alfy už stály dvě policejní auta. Vůz se však rozjel a naboural do policejního vozu a následně pokračovalo do protisměru. Prostředkem silnice pak směřovalo k Turnovu. Do města se vřítilo rychlostí až 130 km/h a manévrováním chtělo policisty setřást a ztratit se na rozlehlé louce. Ani to se řidiči nepodařilo. Tak pokračoval zpět po hlavním tahu na Mnichovo Hradiště. Osudná se bílé Alfě stala až levotočivá zatáčka po sjezdu z hlavní silnice v Sychrově u Mnichova Hradiště. Tam vůz havaroval. Řidič posléze z vozu utekl, kde se pod ním v místním mokřadu prolomil led. Policisté jej zadrželi spolu se dvěma muži, tvořící zbytek posádky Alfy. Ani jeden z účastníků zběsilé honičky naštěstí neutrpěl žádná vážná zranění.

Jaký byl pro řidiče trest?

Zadržený, čtyřiadvacetiletý řidič, dostal zákaz řízení motorových vozidel. Dále na něj bylo podáno obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za co mu hrozí trest při odnětí svobody od šesti měsíců do šesti let. Ze zadržení byl propuštěn a je vyšetřován na svobodě. Řidiči bylo při dechové zkoušce naměřeno přes půl promile alkoholu v dechu.

Zdroj fotografií: Youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články