Zdrogovaný řidič ujížděl policii. Jeho BMW nemělo šanci, služební Škoda Superb ho surově natlačila do příkopu

Ujíždět policii se nevyplácí, ani když řídíte prémiový sedan značky BMW. Policie má svou práci v ruce a Škoda Superb umí být hodně rychlá.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Začátek nahrávky nepůsobí nijak podezřele. Nebezpečně ano, to jistě, ale ne podezřele. Řidiči BMW došel benzín, tak ho doléval z kanystru v levém pruhu dálnice, i když je to samozřejmě hloupé a nebezpečné. Situace nabrala zcela jiné obrátky ve chvíli, kdy za právě dočerpaným sedanem zastavila hlídka policie. Příslušníci chtěli posádku BMW legitimovat, ale k tomu už nedošlo. Dynamika situace se změnila o sto procent.

Zastavit na dálnici je hloupost. Ale ujíždět policii?!

Posádka BMW na nic nečekala, skočila do auta a začala ujíždět. Nemá smysl rozebírat, čeho všeho se řidič bavoráku dopustil a že je zázrak, že se nikomu z kolem jedoucích řidičů nic nestalo. Jeden příklad za všechny – opuštění dálnice sjezdem v protisměru. Díkybohu že tam zrovna nikdo nejel. Policejní hlídka stíhala BMW, ale nedařilo se jí vůz zastavit.

iZdroj fotografie: Policie

Chvílemi to vypadalo, že BMW ujede, chvílemi zase jako kdyby řidiči chyběly zkušenosti, dobrý šofér by s takovým autem jel jistě rychleji. K původnímu policejnímu vozu se po hlášení přidalo druhé služební auto, jak jinak než Škoda Superb, a začalo ještě radikálnější pronásledování.

Řidič udělal vše špatně – a špatně dopadl

BMW se snažilo zmizet přes parkoviště, ale nepovedlo se. Ujíždělo, ale policisté mu byli stále v patách. Pak se v protisměru objevilo nákladní auto, které vytvořilo pro policii vítané zúžení silnice. V několika dalších sekundách pak řidič BMW přejel na jednu stranu, udělal chybu, nechal se objet, a při odbočení vlevo sjel do příkopu, kam ho policejní Škoda přimáčkla a zastavila.

Jak se později ukázalo, řidič měl důvod lotyšským policistům ujíždět. Automobil neměl platnou registrační značku. Za volantem seděl nezletilý mladík bez řidičského průkazu. Navíc řídil pod vlivem drog. To, že se nikomu nic nestalo, lze skutečně považovat za zázrak a dílo velké náhody. 

Co říkáte na jednání řidiče v BMW vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování
adbz.cz
adbz.cz
Skvrny od oleje a paliva je potřeba odstranit co nejdřív. Dají se vyčistit i bez námahy