Žebříček pěti nejspolehlivějších automobilů, které koupíte za rozumné peníze

i Zdroj fotografie: Opel
                   

Francouzské vozy patří mezi nejspolehlivější. Tabulky nejrůznějších pojišťoven ukazují spolehlivost jednotlivých vozů. Podle nich je průměrné stáří vozů kolem 5,5 roku. Se staršími vozy pak podle pojišťovny narůstají problémy.

Citroen Picasso

Picasso se prodávala neuvěřitelných jedenáct let. V samém začátku nesla jméno Xsara Picasso, v roce 2006 byla pak přejmenována jen na Picasso. Oblibu si získala pro svůj neobyčejný prostor v interiéru a sympatický, nadčasový design. Na trhu se v současnosti objevuje spoustu ojetých vozů za přívětivé ceny, které svým dalším majitelům nabídnou mnoho najetých kilometrů bez starostí.

Citroen Berlingo

Berlingo si našlo své věrné místo u rodin s dětmi i u živnostníků. Pokud má někdo v garáži vznětovou šestnáctistovku HDI, má doma držák, který jen tak něco neodrovná. Vůz je postavený na pevném podvozku, který snese i trochu hrubší nerovnosti. Auto sice neoslňuje vzhledem, ale užitnou plochou a všestranností ho jen tak něco nepředčí. A to díky vyjímatelným sedačkám! Jednoduchým manévrem máte dodávku, kterou dopoledne odvezete náklad a odpoledne vyzvednete děti ze školy.

Renault Scénic

Renault Scénic druhé generace s motorizací vznětové 1.9 a 2.0 dCi, nabízí dobré jízdní vlastnosti, praktický interiér a celkem povedený vhled. Potěší hlavně spousta odkládacích přihrádek a minimalistická palubní deska, která neurazí ani v současnosti, kde automobilky odstraňují z dosahu řidiče všechna tlačítka. Stabilní podvozek nabízí slušné jízdní vlastnosti.

Opel Zafira Tourer

Pokud hledáte prestižní a zároveň pohodlné rodinné auto, posaďte se do Zafiry Toureru. Vůz nabízí všem pasažérům nejen dostatek místa, ale také pohodlí a dostatek úložného prostoru. Základy podvozku stojící na platformě Astry prošly modernizací, změnila se tehdy především zadní kliková náprava, která auto podrží i v ostrých zatáčkách a na neudržovaných okrskách.

Nissan Note

Note se řadí mezi malé vozy nebo malé MPV. Jak chcete. Pravdou ale je, že uvnitř najdete dostatek místa i vzadu. Vůz navíc vykazuje vysokou bezpečnost, kterou dokazují i nejrůznější statistiky: Motor a ostatní části vozu jsou spolehlivé, zvláště u zážehové verze. V případě čtrnáctistovky o výkonu 65 kW dostanete dynamický motor s plynulým záběrem.

Co si o těchto vozech myslíte? Souhlasíte s tabulkou pojišťoven?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články