Žena po ujetí šestnácti kilometrů začala slýchat hlasité výkřiky. Pod blatníkem ji čekalo nemilé překvapení

V Austrálii došlo ke kuriozitě, kdy se koala usídlila v podběhu levého kola. Všude byla cítit její spálená srst a vyprostit ji musela až asistenční služba.

i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Jízdu může zkomplikovat ledasco, třeba děsivé zvuky, které připomínají volání o pomoc. Řidička tak musela zastavit a přivolat na pomoc tým mechaniků.

Kuriózní příběh se stal jedné ženě v Austrálii, když se vydala do práce. Zpočátku vypadala jízda jako každá jiná, jenže po zhruba 16 km začala slýchat silné až pištivé zvuky od levého kola. Po zastavení vozidla chvíli nevěřila, protože měla u kola „namotanou“ koalu, ale naštěstí zachovala chladnou hlavu a sehnala pomoc.

iZdroj fotografie: Pixabay

Koala nechtěla opustit bezpečný úkryt

Jelikož v zemi dochází k celkem častému střetu lidské civilizace s přírodou, je situace pochopitelná a reakce řidičky zaslouží uznání. Koala se pevně držela na zavěšení kola a nechtěla svůj úkryt opustit přemlouváním ani mírným pošťouchnutím, a navíc se k ní kvůli stísněnému prostoru špatně dostávalo. Řidička ji tak nemohla vyprostit bez možné újmy na zdraví, a přivolala proto asistenční službu.

Ta musela automobil nadzvednout a celé kolo odmontovat, čímž vytvořila prostor k vyproštění koalího medvídka. Zprvu se mu sice nechtělo, nakonec se však pustil a nechal přemístit do přepravky. Řidička popsala, že cítila spálenou srst, neboť je teplota v tomto místě poměrně vysoká. Žádné větší zranění však zvíře neutrpělo, a tak ani nebyl přivolán veterinář.

iZdroj fotografie: Pixabay

Po upevnění kola na původní místo si řidička Jane Bristerová odvezla koalu k sobě domů, kde si ji asi týden ponechala v péči. Jakmile znovu nabrala síly a přestala být vyplašená, vypustila ji zpět do volné přírody. V Austrálii je tento druh od roku 2012 chráněn zákonem, neboť jich žije mimo zajetí už pouze 100 000, i když některé odhady uvádí pouze 43 tisíc.

Zdroj: Telegraph

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články