Jak tankovat zcela zdarma na čerpací stanici? Zní to bláznivě, ale stačí u stojanu takto aktivovat věrnostní mód

Snaha tankovat do nádrže a neplatit za to ani korunu skončí nakonec u soudu. Kamery sice pachatelku usvědčily, firma se však nevyhne zabezpečení svého kartového systému.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
                   

Touha některých jedinců obohatit se bez práce je zřejmě stará jako lidstvo samo. Vždy se najde někdo, kdo si dá tu „práci“ vymyslet, jak by to šlo udělat tak, aby se penízky hrnuly pokud možno bez další práce. Pak tedy ale vlastně také pracuje, jen poněkud nesprávným směrem. Vedoucím ve finále na šikmou plochu, po níž se dá „doklouzat“ až k zaslouženému trestu. A pokud jde o drahé palivo, jde i o velké peníze. A podobně velké tresty. Pojďme se na jeden takový případ podívat společně.

510 tankování za půl roku: 28 000 litrů paliva

Nutnost platit drahé pohonné hmoty se pochopitelně zajídá každému, kdo je častějším návštěvníkem na čerpacích stanicích a vidí, jak mu tisíce a tisíce „protékají mezi prsty“, navíc s pomyšlením, co všechno by za to mohlo být, kdyby drahocenné papírky neskončily v nádrži. Ceny jsou však takové, jaké jsou, může nás snad jenom hřát, že ty opravdu drakonické a likvidační před dvěma lety jsou (snad) definitivně minulostí. I tak se pochopitelně nejedná o žádnou láci. Nicméně jinde je i hůře.

Jak moc plníme kapsy státu každým natankováním? Přehledná tabulka ukazuje, jak vysokou dardu platíme

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

Své o tom ví i jistá 45letá dáma z města Lincoln, které se povedlo neoprávněně natankovat 28 000 litrů paliva u firmy Pump and Pantry v Lincolnu v Nebrasce, čímž způsobila škodu takřka za milion korun v přepočtu. Zajímavé je, že to celé trvalo půl roku a podvodné natankování zdarma proběhlo 510krát. K dispozici jsou i kamerové záběry, které jasně ukazují, jak žena tankuje na stanici palivo. Úřady dodávají, že v inkriminovaném období věrnostní karta nefungovala, jak měla – nikdo s ní totiž neutrácel. 

„Půjčím ti magickou kartu. Zaplatíš mi jenom poplatek“

Podle policie však tato dáma nebyla jedinou osobou, která kartu používala. Další osoba, jež ji použila, dodala, že žena přišla s nápadem, že jí naúčtuje poplatky za použití karty k získání „slevy na palivo“. Jinými slovy, udělala si z podvodu vlastní byznys. Což se dá na druhou stranu celkem pochopit, protože při 510 tankováních a odběru 28 000 litrů paliva by i při průměrné spotřebě 15 litrů/100 km musela najet 186 000 kilometrů. Za půl roku.

Jak ušetřit peníze při tankování pohonných hmot? Lze natankovat až polovinu nádrže zdarma

iZdroj fotografie: abcMedia

Žena byla nakonec zatčena 6. března po měsíčním vyšetřování a pod tíhou kamerových důkazů se přiznala. Její kauce byla stanovena na 7 500 dolarů, což ale není takový problém. Problém je to, že krádež v hodnotě více než 5 000 dolarů v Nebrasce je trestným činem třídy IIA. A může být potrestána až 20 lety vězení. To už tak veselé není. Pro ilustraci, u nás by „dostala“ citelně méně. Pokud by byla škoda opravdu pod milion, počítá trestní zákon se sazbou 1 až 5 let (nad milion 2–8 let).

Firma možnost bezplatného tankování v podstatě nabídla sama

A jak se jí to vlastně povedlo? Přišla na zajímavý fakt. Pokud se dvakrát projede kartou odměn, přepne se pumpa z běžného režimu do demo režimu, uvedla stanice WILX-TV. A v demo režimu lze tankovat zdarma. Dokážu tuto funkci pochopit, pro složky IZS to třeba může být řešením akutní potřeby mimo platbu/obsluhu. Nicméně po ukázce toho, jak se dá systém snadno ošálit, se softwarová firma zajišťující tankovací systémy rozhodla ke změně. A čas na přemýšlení a na změnu bude mít zřejmě i ona dáma.

Benzín a nafta budou od letoška v podstatě zakázané. Pro část řidičů se stanou nepoužitelným palivem

Jak zvládáte vysoké ceny paliv vy? Méně jezdíte, uvažujete o úspornějším voze, nebo dokonce o elektromobilu? Dejte mi vědět do diskuse pod článkem, díky!

Jak zvládáte ceny paliv?

Zdroj: USA Today
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články