Osmdesátiletá řidička dostala tučnou pokutu | AutoŽivě

79 letá důchodkyně byla změřena v rychlosti 238 km/h se svém Porsche. Policistům řekla velmi originální výmluvu

Skoro osmdesátiletá žena se proháněla během klidné noci ve svém Porsche. Policisté jí zastavili, protože jela rychlostí skoro 240 km/h.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Během klidné noci v Belgii se skoro osmdesátiletá žena rozhodla, že se pojede projet ve svém luxusním Porsche. Ačkoliv zde po západu slunce prohánějí silnice spíše mladí řidiči, policejní radar zachytil kvůli nemalému překročení rychlosti právě ji. Když totiž kolem něj projela, ukazoval neuvěřitelných 238 km/h. Jako výmluvu starší paní zvolila neuvěřitelně originální důvod.
Večerní projížďka

Belgičtí policisté museli řešit velmi zajímavou situaci, když se kolem jedné z radarových hlídek prohnala téměř osmdesátiletá žena rychlostí 238 km/h. Řidička se projížděla během poklidné noci v luxusním Porsche Boxster GTS a když došlo na soudní řízení, řekla velmi jednoduchou odpověď. Prý nemohla spát a tak si šla vyčistit hlavu ven. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Když policisté během hlídky vyfotili vůz jedoucí takovou rychlostí, nikdy by nevěřili, kdo ve skutečnosti sedí za volantem. Také se pro jistotu ještě starší paní tázali, zda doopravdy řídila vůz ona, nebo někdo jiný. Podle informací však takovéto domněnky ihned popřela a svému obvinění se nijak nebránila.  Ačkoliv si své rychlosti byla řidička naprosto vědoma, kdo ví, jaké pozadí se za příběhem ukrývá.

Poměrně tučná pokuta

Soudní řízení probíhalo kvůli zpoždění až za měsíc od doby, co se řidička rozhodla provětrat letní nocí. Na naše poměry si však žena odnesla poměrně dost tučnou pokutu ve výši téměř 100 tisíců korun a zákaz řízení na dobu tří měsíců. Jelikož má však tato důchodkyně k dispozici takové auto, pravděpodobně jí pokuta trápit nebude a na další projížďku si také ráda počká. 


iZdroj fotografie: Unsplash

Tento příběh může znít až neuvěřitelně. Otázkou ovšem zůstává, kolik dalších zákonů starší paní během její osudné noci spáchala. Je třeba brát v úvahu, že jet takovou rychlostí s sebou nese určitá rizika a ty, když vám je tolik let, už nemusíte vnímat jako nebezpečné. Naštěstí se však pravděpodobně z noční projížďky nikomu nic nestalo a pro řidičku to snad bude dostatečné ponaučení. 

Jakou rychlostí jezdí vaše prarodiče? 

Zdroj: TheDrive

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 3836 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Spáchal, či nespáchal Adolf Hitler sebevraždu? FBI pracovala s teorií, že ponorkou utekl do Argentiny
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?