Ženevský autosalon kvůli koronaviru ohrožen není. Bezpečnostní opatření budou zvýšená

                   

Už jenom něco přes dva týdny a vypukne jedna z nejdůležitějších automobilových událostí letošního roku. Nejenom, že jeho věhlas postupně klesá hlavně kvůli tomu, kolik automobilek se odhlásilo a nepřijede. Objevila se otázka číslo dvě, spojená s bezpečností vystavovatelů a s bezpečností návštěvníků. Daná otázka se pochopitelně týká koronaviru a tak se řada lidí ptá, zda autosalon v Ženevě bude, nebo nikoliv.

Mobile World Congress v Barceloně byl zrušen

Otázka ohledně ženevského autosalonu začala být mnohem aktuálnější po tom, co se veřejnost dozvěděla, že byl zrušen Mobile World Congress v Barceloně. Tedy známý evropský technologický veletrh, ze kterého se začala odhlašovat celá řada vystavovatelů právě z důvodu ohrožení koronaviru. A právě v návaznosti na to došlo k tomu, že se organizátoři veletrhu v Barceloně, který měl odstartovat 24. února, rozhodli, že ho kvůli bezpečnosti raději úplně zruší.

Ženevský autosalon bude

Organizátoři autosalonu v Ženevě žádný podobný krok zatím neplánují a podle všeho to vypadá, že autosalon v Ženevě skutečně bude. Oproti technologickému veletrhu v Barceloně je přece jenom podíl vystavovatelů z Asie úplně jiný, podstatně menší. Navíc pokud jde o evropské problémy s koronavitem, je třeba říci, že se bavíme o ohrožení zatím skutečně minimální. Navíc Ženevu podle organizátorů navštíví zhruba jenom jedno procento návštěvníků mimo Evropu, což nahrává tomu, že bezpečnost více než 100 000 lidí, kteří se zde během plánované akce otočí, nebude nijak výrazně ohrožena.

Zvýšená bezpečnostní opatření se plánují

Přesto je třeba připomenout, že zvýšená bezpečnostní opatření se přece jenom plánují. Budou se týkat především standardů čistoty, jak v rámci samotného autosalonu, tak na toaletách, nebo v místech kde se připravují a konzumují jídla a nápoje. Autosalon v Ženevě tedy bude, ale je pravdou, že více než koronavirus ho do dalších let ohrožuje celková menší účast jednotlivých automobilek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva