Žigulík vypadá jako by právě sjel z výrobní linky. Přitom je starý desítky let

                   

Žigulík, nebo také Lada, nebo VAZ-2101. Auto, které bylo na našich silnicích v minulosti celkem časté. Nyní se s ním potkáme maximálně na srazu fanoušků těchto aut, popřípadě někde na vrakovištích, nebo ve starých opuštěných garážích. A právě v jedné takové garáži se skrýval i tento skvost. Na rozdíl od jiných ale o něho jeho majitel skutečně pečoval. A tak starý Žigulík vypadá, jako by právě sjel z výrobní linky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Na první pohled jako nový, v originálním stavu

Auto na první pohled vypadá skutečně jako nové. Nejde o žádnou náročnou renovaci, pouze dlouhodobou péči majitele. Také u vozu nedošlo k žádným úpravám, a tak má vše, co měl ve chvíli, kdy byl nabízen jako nový k prodeji. Tím samozřejmě myslíme také motor o objemu 1,2 litrů, který disponuje výkonem 59 koní. Samozřejmostí je také čtyřstupňová manuální převodovka.

Autu nechybí dokonce ani jeho původní, originální výbava. Máme na mysli originální pouzdro s nářadím, kde nechybí hever nebo klíč na kola. Přesně tak, jako ho k vozu dodávala i samotná automobilka.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Minimální nájezd a vysoká cena

Důvod, proč tato Lada vypadá stále jako nová, je celkem prostý. Majitel se o vůz nejenom hodně staral, ale také s ním skoro nejezdil. Na tachometru auta, které je z roku 1974, je totiž hodnota pouze 8 500 kilometrů. To mnozí najedou za zhruba půl roku, ale zde to majitel najel za desítky let. V přepočtu je to necelých 200 kilometrů za rok, což neodpovídá ani tomu, že by s autem majitel vyrážel jen na nákup a zpět.

Unikátnosti, technickému stavu i stavu najetých kilometrů však odpovídá také cena tohoto vozu. V Rusku, kde se auto prodává, za něj majitel chce 549 999 rublů, což je v přepočtu lehce přes 6 000 euro. Cena je to vysoká, ale najít podobně unikátní auto v dnešní době nebude jenom tak. A tak se zcela jistě najde sběratel, kterému nebude líto tuto sumu zaplatit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?