Zkrachovalý autobazar odkryl tajemství. Vozy stále parkující na svých místech

                   

Jak vypadá klasický autobazar, to každý ví. Plocha, kde je jedno auto vedle druhého, a všechny jsou určené k prodeji. A mezi těmito vozy běhají prodejci, kteří se nám snaží daná auta prodat. Čas od času se ale stane, že nějaký autobazar zkrachuje. A stalo se to i téměř před dvaceti lety ve Velké Británii.

Vlivem ekonomické situace byl nucen zavřít i tamní autobazar s názvem Jetberg Garage.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Krach donutil majitele skončit

Ekonomická krize vedla ke krachu a majitel Jetberg Garage byl nucen před necelými dvaceti lety zavřít, zamknout svůj autobazar. Žádný zájemce o ojeté auto na ploše autobazaru od té doby nikdy nebyl. Co tu však zůstalo, to byly vozy určené k prodeji. Ty stále stály na svých místech, chátraly a postupně se na ně zapomnělo. Až do současné doby, kdy byl dnes už bývalý autobazar Jetberg Garage v podstatě znovu objeven.

Široká škála nabízených vozidel

Když se rozhlédneme po ploše bývalého autobazaru, nejdeme zde celou řadu vozů, které byly v té době, v roce 2002 určené k prodeji jako ojetiny. Je tu třeba Opel – v Británii Vauxhall, Rover, Austin, ale dokonce tu uvidíte také vůz Škoda, nebo dokonce i Lada. Takový měl v době těsně před krachem výběr případný zájemce o ojetiny. Nutno říci, že v době kde se auta prodávala byla jistě v podstatně lepším technickém stavu než nyní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Turistické lákadlo

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o žádné unikáty, ale o běžné ojeté sériové vozy, nemají dnes tato auta žádnou hodnotu. Navíc se na nich výrazně podepsal zub času, který v kombinaci s počasím, vandaly a také zloději udělal své. A tak je z bývalého bazaru Jetberg Garage místo, které nyní spíše přitahuje pozornost turistů. Mohou si prohlédnout vozy, které se před téměř dvaceti lety prodávaly v bazarech. A co více, u některých jsou dokonce stále popisky a cedulky, které informují o velmi výhodné ceně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články