Zloději aut přestávají být díky rouškám a rukavicím nápadní

                   

Krádeže aut nejsou nic neobvyklého. Docházelo k nim, dochází k nim a docházet k nim také bude. Faktem je, že v současných dnech to mají zloději podstatně jednodušší, než kdy dříve. I když ne úplně, jelikož současná doba jim přináší i možná negativa.

Roušky a rukavice

Potkat před pár týdny někoho, kdo má obličej chráněný šátkem, a na rukou má rukavice, znamenalo jediné. Tento člověk jasně upoutá pozornost kolemjdoucích. Nyní je to přesně naopak. Pozornost upoutá ten, co ochranné pomůcky nemá. A z toho mohou profitovat zloději aut, kteří mohou jednoduše maskování snadno tipovat, ale u snadno krás jednotlivá auta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Díky roušce nemusí být poznáni na kamerách v ulicích a díky rukavicím nezanechají otisky, což se týká případů, kdy nekradou samotnou aut, ale jenom věci, které jsou v něm. Ať už je to nějaká součást, či zavazadlo. S rouškami a rukavicemi v této době, která je spojena s nutnými bezpečnostními opatřeními, nebudí velkou pozornost.

Zvýšené riziko krádeží?

Mohlo by se zdát, že když roušky na obličeji a rukavice na rukou nejsou nikomu nápadné, vzroste celkově riziko krádeží. K tomu ale podle statistik nedochází a důvodů je hned celá řada. Není proto nutné vůz v této době jakkoliv speciálně zabezpečovat a plně postačí základní pravidla, jako je parkování v garáži nebo na běžném parkovišti a odnos všech věcí, které by budily pozornost, do interiéru.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Krást v této době má i zvýšená rizika

Zloději aut sice vědí, že díky roušce a rukavicím nebudou budit pozornost, ale také moc dobře vědí, že vzhledem k současnému stavu jim v případě krádeže hrozí i podstatně vyšší tresty, než jindy. Zvýšená bezpečnostní opatření totiž znamenají i to, že kdo se dopustí trestného činu v této době, musí počítat s vyšším trestem. To si řada zlodějů pochopitelně rozmyslí a nebudou riskovat několik let ve vězení kvůli jedné odcizené věci ze zaparkovaného vozu.

Druhým rizikem pro ně je i to, že kvůli zákazu vycházení jsou ulice doslova liduprázdné. Co to znamená? Že případný kamerový systém a operátor u něj dokážou snáze vytipovat podezřelou osobu, která nejde jenom do zaměstnání nebo na nákup, ale má v plánu něco jiného. Od samotného začátku může být taková osoba pod dohledem kamer, zatímco běžně snadno splyne v davu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

A potom je tu ještě třetí riziko, související se zákazem vycházení. Lidé musí být doma a řada z nich tráví čas posedáváním u okna. Jde hlavně o starší generaci, která si tak krátí čas. Případný zloděj může být pozorován hned několika lidmi, aniž o tom tuší. Ti následně zavolají policejní hlídku a jeho krádež skončí dříve, než vůbec začala. I to jsou důvody, které mnoho zlodějů raději odradí od jejich činu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články