Zloději mají novou metodu. Využívají ostrých hrotů, které propíchnou pneumatiku

                   

Metody zlodějů jsou neustále jiné. Pryč je doba, kdy si kupovali drahá zařízení, která jim pomáhala otevřít auto na dálku. Nyní jim stačí jednoduché ostré kovové hroty, které jim pomohou dostat se k zajímavému lupu. Jak je používají a co lidem ukradnou? Podívejte se na popis této jednoduché, ale přitom efektivní oběti.

Sledování svých obětí

Zloději se nejčastěji zaměřují na ty, u kterých existuje jistota toho, že budou mít ve svém voze větší finanční obnos. Velmi často si své oběti vytipují třeba v místech, kde je bankomat. Když osoba vybírá peníze, přistoupí k autu a udělají to, co potřebují.

Nepozorované umístění hrotů

Když si osoba vybírá peníze, zloděj přistoupí k zadní části automobilu a k zadnímu kolu položí ocelový hrot, který slouží k jedinému. K propíchnutí pneumatiky. Když se dotyčný rozjede, hrot pronikne pneumatikou a ta začne okamžitě ucházet. Toho si řidič může všimnout buď okamžitě, nebo za pár chvil. V takových případech ho zloději sledují až k místu, kde zastaví.

Během výměny dojde ke krádeži

Když člověk píchne, čeká ho nepříjemná práce spojená s výměnou pneumatiky. V tu chvíli přichází šance pro zloděje. V nestřeženou chvíli se ocitají u auta, otevírají dveře a berou například peněženku, kabelku, batoh či cokoliv jiného, co je položeno na sedadlech auta. Většinou jsou v daném zavazadle nejenom peníze z bankomatu, ale třeba i mobilní telefon a nějaké platební karty.

Podobný typ krádeže, jako s PET lahví

Jedná se o jednu z alternativních metod krádeží, kde byly využívány PET lahve. Ty se nenápadně vložily mezi pneumatiku a blatník. Když se osoba rozjížděla, slyšela podivný zvuk z podběhu. Šla se podívat a v tu chvíli se stalo to nejhorší. Zloděj otevřel boční dveře, vzal, co potřebuje a odešel.

Buďte obezřetní

Nikdy nevíte, kdo může být kolem vás a jaké má plány. Proto myslete na to, že jakmile nejste ve svém voze, je třeba ho zamknout. Jedině tak ochráníte vše, co v něm máte uloženo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články