Zloději mají novou, extrémně efektivní metodu krádeže aut i cenností z nich. Nezanechává sebemenší stopy, jak se proti ní chránit?

Zloději automobilů objevili pro svou činnost nový přístroj, který se podobá slavné konzoli z 90. let. Pomocí ní mohou ukrást vozidlo a bez problému nepozorovaně zmizet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době jsou automobily napěchované samou elektronikou. A to ať už se jedná o chytré zařízení a vybavení, nebo přímo bezpečnostní systémy automobilu. Tyto výhody se však během chvíle mohou přeměnit na nevýhody. Zloději se totiž naučili, jak pomocí metody Gameboy efektivně obelstít bezpečnost vozidla a dostat se dovnitř, a to dokonce bez zanechání stop.

Elektroniky je ve vozidlech stále více

Stále širší využití moderních elektronických technologií má za úkol zpříjemnit jízdu v automobilu. Čím dál tím více vozidel je v dnešní době vybaveno systémem pro bezklíčové otevírání dveří, systémem start stop a dalšími. Tato technika nejenže vytváří větší pohodlí pro řidiče, ale také pro zloděje, kteří dokáží využít každé drobné skulinky v těchto na první pohled dokonalých systémech. Mohou tak relativně snadno a bez námahy ukrást někdy i téměř nové vozidlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zloději využívají různé metody

V posledních letech se velká spousta automobilů ztratila v důsledku toho, že zloději využili takzvanou metodu kufr a vůz odcizili. Majitelé automobilů se pak i s těmi nejbezpečnějšími zabezpečeními museli držet na pozoru. Nyní se však ukazuje, že ke krádeži automobilů je často využívána zcela nová, ještě efektivnější metoda s názvem Gameboy. Název je odvozen od slavné konzole z 90. let, protože si jsou tato dvě zařízení velmi podobná.

Mohou ukrást auto pomocí malého přístroje

Tento přístroj využívají zámečníci v případě, že si někdo zabouchne klíče uvnitř vozidla a nemá náhradní. Pracovník následně odemkne automobil právě pomocí této šikovné hračky. Rozdíl mezi zmiňovanými metodami krádeže je velký. Nový trik nemusí být vázaný na klíč od vozidla a rychle rozpozná signál, který byl vyslán přímo autem. Poté vygeneruje digitální kód a ten vozidlo intuitivně odemkne. Zloděj tak může bez větších problémů jednoduše a nenápadně nastartovat motor a opustit místo činu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se proti takové krádeži dá bránit

Zařízení funguje na mnohých modelech automobilek Kia, Mitsubishi, Hyundai, ale i dalších vozidlech. U používané metody zvané Gameboy neexistuje přímo žádná fyzická ochrana, jak překazit čtení digitálního kódu ze systému automobilu. Je však možné nainstalovat do vozu speciální spínače, které odpojí napájení palivového čerpadla nebo zapalovacích svíček. Účinnou ochranu poskytuje také imobilizér. A jakou ochranu před zloději používáte vy?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění