Krádež auta pod minutu, zlodějům stačí se na metr přiblížit. Ohroženi jsou především majitelé těchto populárních značek v Česku

Zloději jdou s dobou a ke krádeži aut začaly používat nové moderní technologie, díky kterým je krádež rychlejší a mnohem snadnější. Chraňte svá auta a dejte si na ně pozor.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Krádež auta už není to co dříve. Zloději využívají nové a moderní technologie, díky nimž už nemusí složitě páčit dveře a ničit auto. Tento nový způsob je pro ně opravdu jednoduchý – stačí jim se jen přiblížit k autu a použít dálkové ovládání, které už vše zařídí samo.

Používají malé nenápadné zařízení

Zloději používají zařízení, které je běžně dostupné na internetu. Je celkem malé a nenápadné, svým tvarem a velikostí připomíná spíše Gameboye. Vše, co musí udělat, je se jen přiblížit se k automobilu a zařízení už pracuje samo. Není vůbec potřeba, aby bylo někde namontováno nebo připojeno. Funguje zcela na dálku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak zařízení funguje

Zařízení dešifruje kód klíče, a to velmi rychle. Nejen, že toto zařízení auto odemkne, ale dokáže ho i nastartovat. To je pro zloděje velmi výhodné. Dokáže si totiž zapamatovat až deset kódu, takže zloděj může opakovaně otevírat a zavírat deset automobilů během několika vteřin. Dokonce dokáže zachytit i signál z klíče. Bohužel je tento přístroj běžně dostupný na internetu pro každého. Jeho hodnota je asi 25 000 eur, což je více než půl milionu korun.

Dejte si pozor na tyto auta

Zařízení si umí poradit s mnoha modely aut, ale nejlépe na tom je s vozy Kia, Hyundai a Mitsubishi. To ale neznamená, že i vy a vaše auto se nemůžete stát obětí těchto moderních zlodějů. Pokud nemáte auto pojištěné proti krádeži, popřemýšlejte nad tím, zda by nebylo dobré ho nechat připojistit. Je také dobré chránit automobil všemi možnými způsoby.

iZdroj fotografie: Hyundai

I když se říká, že dobrý zloděj ukradne vše, u vozů většinou platí, že odcizí pouze ty nižší třídy. Drahá a moderní auta mají zabudovaná GPS vyhledávání a na tyto zloděje jsou až moc chytrá. Někteří se snaží ukrást auto a jiní se zase chtějí jen dostat do auta, protože vidí zapomenutou kabelku, mobilní telefon na přístrojové desce a jiné drahé věci. Nikdy v autě nenechávejte nic na očích, vyhnete se tak i zlodějům.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit