Policie varuje před „asfaltovými“ podvodníky v akci. Nenechte se zmást a buďte ostražití, jejich kreativita nezná mezí

Podívejte se, jak vychytralí podvodníci vynalezli nový loupežní systém. Policie varuje každou tamní domácnost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kreativita podvodníků s auty opravdu nezná mezí. Koneckonců již mnohokrát jsme se v minulosti mohli setkat s články o různých nápadech, které vychytralí zloději vyzkoušeli, ale naštěstí jim to neprošlo. Nyní jde však o něco aktuálního a je jen otázkou času, než se tento nešvar dostane i k nám do České republiky. Policie tak varuje řidiče před jednáním „asfaltových“ podvodníků, kteří se už podepsali u mnoha polských rodin. 

„Asfaltoví“ podvodníci v akci

Podvodníci sice zahájili svůj hon za penězi v Malopolsku, ale je možné, že k podobným trestným činům pravděpodobně již dochází i u nás v České republice. První zpráva o těchto „asfaltových“ zlodějích se tak objevila 5. října, kdy do domu jedné z polských rodin přišel asi šedesátiletý muž a nabídl jim, že položí asfalt na jejich příjezdovou cestu. Rodina samozřejmě souhlasila, protože jim nabídl opravdu výhodnou cenu, a tak se na druhý den asi sedm cizinců pustilo do „práce“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Asfaltování bylo dokončeno extrémně rychle a majitelé nemovitosti tak museli zaplatit ihned fakturu, samozřejmě v hotovosti. Pochvíli se však ukázalo, že je něco v nepořádku. Hmota totiž nebyla asfaltová a navíc pokrývala ještě menší plochu, než bylo domluveno. Vychytralí zlodějíčci však rychle přerušili kontakt ihned poté, co vybrali peníze a oznámili, že práci dokončili. Vzor takového chování je však velmi podobný i v dalších případech, a proto je důležité, aby se tento fakt dostal co nejvíce lidem do povědomí. 

Nenechte se zmást a buďte ostražití

Podle policie již tito „asfaltoví“ podvodníci provedli mnoho takových podvodů, a proto varují všechny občany, aby byli velmi opatrní, když jim někdo nabídne položení asfaltu okolo jejich nemovitosti. „Nechtějí podepisovat smlouvy a snaží se vše udělat bleskově,“ dodala jedna z obětí. Jedná se o originální formu podvodu, která je opravdu účinná. Lidé by tak měli být zodpovědní a vyžadovat ke všemu smlouvu. Jen tak zabrání tomu, aby je někdo okradl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každého by pravděpodobně nalákala skvělá cena za tak složitou věc, jako je asfaltování. V takovýchto případech je však důležité se vždy zeptat na podrobnosti a získat náležité podpisy, popřípadě identity lidí, kteří vám poskytují takovou službu. Buďte tedy ostražití a nenechte se napálit někým takovým, jako jsou „asfaltoví“ lupiči.

Už jste se s takovou situací někdy setkali? 

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články