Fiat překvapil a po 15 letech výrazně změnil své logo. Prozradily ho fotky nových modelů

Evropský trh se může brzy těšit na rozšíření nabídky vozidel od Fiatu. Zákazníci si budou moci vybrat i omlazený Fiat 500X nebo Tipo, na nichž jsou menší změny.

i Zdroj fotografie: Fiat
                   

Každá automobilka se musí posouvat kupředu, aby se udržela na trhu a svým zákazníkům nabídla to, co chtějí. Modernizace, lepší vzhled a úprava technických parametrů s velikou pravděpodobností potěší mnoho fanoušků automobilky Fiat. Nyní se tato automobilka rozhodla představit pro evropský trh omlazený Fiat 500X a Tipo, na nichž proběhly menší změny.

Změny na 500X

Když se podíváte na fotografie, jako první vás s velikou pravděpodobností zaujme logo, které je nové a zcela jiné. Na upravené přední masce je totiž nyní místo loga Fiat jednoduše napsáno 500. I ze zadní části vozidla zmizelo logo Fiat a bylo nahrazeno nápisem této italské značky. Umisťovat na zadní část auta nápisy místo loga se stalo trendem dnešní doby a mnoho automobilek se do tohoto trendu již zapojilo.

iZdroj fotografie: Fiat

Zákazníci si budou moci Fiat 500X zakoupit v základní (Club) nebo vyšší výbavě (Cross a Sport). V základní Club výbavě dostanou vozidlo s 16″ koly z lehkých slitin, klimatizací, tempomatem a 7″ dotykovým displejem. Interiér vozu je téměř beze změny a přístrojová deska zůstává stále hezky červená, což ladí s celkovou barvou auta. Vyšší stupeň výbavy Cross a Sport má úpravu Dolcevita, díky níž zákazník získá plátěnou posuvnou střechu.

iZdroj fotografie: Fiat

Nový Fiat Tipo

Fiat Tipo bude v roce 2022 nabízen ve 4 stupních výbavy, které jsou pojmenovány jako Tipo, City Life, City Cross a Cross. V základní výbavě Tipo si zákazník přijde na adaptivní tempomat, nová 16″ kola z lehkých slitin, elektrická vyhřívaná boční zrcátka a 7″ dotykový displej. U vyšší, ale zároveň dražší výbavy s názvem City Life jsou kola 17″ z lehkých slitin, Full LED přední i zadní světla, 7″ digitální přístrojový panel, elektricky nastavitelná bederní opěrka u řidiče a mlhová světla. U Tipo Cross si lze všimnout výraznějšího designu.

iZdroj fotografie: Fiat

Okolo nárazníků má ochranné plasty a na střeše stříbrné nosiče. Ve standardní výbavě tohoto vozidla naleznete parkovací senzory vpředu i vzadu, s parkováním a couváním vám navíc pomůže couvací kamera a hezký design doplňují i boční zrcátka v barvě karoserie. V nabídce nově naleznete i Tipo Cross kombi s větším kufrem (550 litrů). Výbava Tipo Cross kombi je téměř totožná jako u hatchbacku.

Co si myslíte o těchto zmodernizovaných modelech?

Zdroj: Fiat

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články