K prodejcům značky Dacia se pro nové auto pohrnou davy. Nejenom, že půjde o levné SUV, bude navíc v megaatraktivní verzi

Zmenšovat kufr u auta, které má být praktické, obvykle zavání prodejním neúspěchem. Dacia to ale bude mít určitě jinak.

i Zdroj fotografie: Dacia
                   

Lidé milují značku Dacia. Nabízí totiž něco, co jiní výrobci většinou nezvládají. Slušné auto v líbivém designu za atraktivní cenu. Třeba proto se na ojetý Duster tvoří pořadníky v autobazarech, stejně jako na ten nový u dealera. Mluví se o novém autě a ne, nemá to být elektromobil, jehož náhled je patrný z titulní fotky. Dacia přichází s novým modelem, který má potenciál oslnit trh a přilákat velké množství zákazníků.

Splývavá karoserie u extra levného SUV může být trhák

Jádro pudla tkví v designu a karoserii. Nový model nazvaný „C-Neo“ je SUV Coupé, které spojuje populární prvky obou těchto segmentů. Dacia, která je součástí skupiny Renault, si v posledních letech vybudovala pověst vyrábění cenově dostupných vozidel s dobrou výbavou. To je fakt. A nový model C-Neo bude v tomto ohledu pokračovat. Vzhledem k trendu SUV a Coupé vozidel na trhu bude C-Neo velmi žádanou novinkou.

iZdroj fotografie: S vědomím Kdesignag

Jistě bude zajímavou volbou pro ty, kteří hledají vozidlo s moderním designem, ale nemají k dispozici obrovský rozpočet. Taková náhrada za Porsche Cayenne Coupé, s trochou nadsázky. Cenu tohoto modelu je možné očekávat za méně než 550 000 Kč. To z něj udělá cenově zajímavou nabídku, i když jde zatím pouze o spekulaci. I přesto, že se jedná o cenově dostupné vozidlo, Dacia si zakládá na tom, že poskytuje svým zákazníkům skvělý poměr ceny a užitné hodnoty.

Mladík ukradl Porsche Cayenne a narazil do policejního auta, v krvi měl přitom celou Mendělejevovu tabulku

C-Neo bude nabízet řidičům vše, co potřebují, včetně atraktivního designu, prostorného interiéru a solidní výbavy, což by mělo přilákat velké množství zájemců. I když konkrétní detaily a design modelu C-Neo zatím nejsou veřejně známé, vizualizace od známého designéra ukazuje, že tento model by mohl mít unikátní osobnost a moderní vzhled. Snad se finální model bude podobat této vizualizaci a přinese do segmentu cenově dostupných vozidel nového hráče.

Nepraktická karoserie SUV? Zvládl to Mercedes, dá to i Dacia?

Dacia již ukázala, že má schopnost překvapit a oslovit trh inovativními a cenově dostupnými modely. Ačkoli konkrétní datum uvedení modelu C-Neo na trh zatím nebylo stanoveno, očekává se, že toto vozidlo bude mít velký úspěch. Předpokládá se, že novinka přiláká mnoho zákazníků do značkových showroomů. Nebo se výrobce, podobně jako zmiňované Porsche s Cayenne se splývavou zádí, sekne? Spíše se dá očekávat opak, nová Dacia se bude jistě prodávat jako housky na krámě.

Koupili byste si SUV Dacia?

Zdroj: Dacia
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články