Video: Známý trenér v BMW přistižen při činu. Tajný záznam ukazuje víc, než byste chtěli vidět

Být respektovaným sportovním trenérem s sebou přináší i určitou míru slušného chování mimo palubovku, ring nebo kluziště. Jak je z videa patrné, ne všichni to chápou.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOPCHAM
                   

Dnešní video ze seriálu z palubních kamer je vpravdě unikátní. Jednak tím, že je vyrobené a složené z několika kamer z několika vozů a vytváří tak dokonalý, zcela dokumentárním způsobem sestříhaný snímek, jak se to celé odehrálo. A podruhé hlavním hrdinou, kterého byste v reálném životě tuším opravdu potkat nechtěli. A to i přesto, že je to uznávaný trenér a na svém profilu se holedbá mj. psychologickými aspekty svého trénování. Vážně? V tom případě za volantem tyto aspekty někam zmizely. Připraveni na piráta silnic? Pojďme na to.

O vztahu arogantních jedinců k BMW by se mohly točit filmy

A jestli už se někdo v úvodu videa začal smát tomu, v jakém autě tento elitní trenér/pirát sedí, pak vám popravdě zcela rozumím. Nevím, jak je to možné, ale podobné typy řidičů (a trenérů) a mnichovské vozy se zkrátka přitahují. Dovedete si představit stejné chování a stejného jedince například v Nissanu Micra? Nebo Renaultu Clio? Případně Cinquecentu? Já tedy velmi obtížně. Jakoby tam fungovala určitá chemie. Jsem (zřejmě nejen) za volantem extra arogantní jedinec? Budu někoho vybržďovat? Dejte mi BMW, prosím.

22letý bezmozek v BMW si natáčel svou jízdu na telefon. Zabil přitom mámu ve Fabii, nenarozenou dceru a zmrzačil dva syny

A o vybržďování to v tomto případě bylo také. Nicméně ne jen tak ledasjakém. První minuta z celkem tříminutového videa je vyhrazena tomu, jak se „pan trenér“, jak jej s neskrývanou ironií nazývá autor sestřihu, snaží dokázat všem kolem, že jediným pánem této silnice a vůbec celého všehomíra je tady jen a pouze on. Ve svém BMW agresivně předjíždí z pruhu do pruhu, omezuje a ohrožuje de facto permanentně všechny kolem sebe do té míry, až si do té doby navzájem neznámí řidiči poskytli videa z palubních kamer k této jedinečné kompilaci.

Vyhrožování policií jako běžný styl nátlaku

Vše vyvrcholí v okamžiku, kdy jsou všichni donuceni zastavit z důvodu kolony. „Pan trenér“ (s celou dobu předpisově rozmazaným obličejem, přesto jednou zachyceným na profilu z Facebooku) se třikrát vrátí dokumentovat značku vozidla, stojícího za ním, včetně výhružky policií. U policie to celé dle textu k videu opravdu skončilo, nicméně role se myslím nepatrně otočily. To, co dotyčný (mírně duševně vyšinutý) jedinec totiž předvádí je trestné snad všude na světě. V sousedním Polsku, odkud je unikátní video, pak stoprocentně.

Závěrem? Nevím, nakolik jsou tréninkové metody pana trenéra účinné, třeba je v boxu nutné být krom ve vrcholové kondici i vrcholně arogantní, bezohledný a sebestředný. Shodou okolností znám jednoho z našich vrcholných českých boxerů osobně, a ten zrovna dokazuje pravý opak – neb jde o mimořádně příjemného, pohodového chlapíka s širokým záběrem mimosportovních aktivit. A mládež trénuje pochopitelně také. Panu trenérovi s BMW bych svoje dítě ale pravděpodobně nesvěřil.

Jak to vidíte vy? Neměli by tito všechny kolem ohrožující řidiči dostávat například delší zákazy řízení, aby si své jednání do budoucna v klidu rozmysleli? Dejte nám váš názor vědět v diskusi pod článkem, děkujeme!

Neměli by podobní jedinci být navždy bez řidičáku?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články