Znáte svého automechanika? Toto jsou nejčastější situace, kdy vás natáhnou

                   

Najít dnes dobrého automechanika může být celkem velký oříšek. Sice jich existuje celá řada, ale ne všichni si poradí s vaším vozem, ne všichni mají dostatek času a ne všichni jsou dobří a zruční. Potom je tu ještě jeden problém. Řada mechaniků může být nepoctivých. Jednoduše se snaží odrbat zákazníka co to jenom jde. Jaké mají finty a co dělají? Toto jsou nejčastější věci, na které je dobré dát si pozor.

Špatné diagnózy

Nemusí být nic neobvyklého, že mechanik přijde záměrně se špatnou diagnózou problému. To proto, že je komplikovanější a tak více vydělá jak na případných dílech, tak i na své práci. Jednoduše zmíní potřebu výměny u věcí, které nejsou nutné. Dobrý a férový mechanik nic takového nedělá. A pokud vás už na něco navíc upozorní, rozhodně se vyplatí ho poslechnout.

Krádeže dílů

Ani to nemusí být nic neobvyklého. Hlavně u novějších vozů může nepoctivý mechanik z vašeho vozu odstranit nějaký z dílů a vyměnit ho za podstatně starší či repasovaný. Proč to dělá? Jelikož váš téměř nový díl s poměrně velkým ziskem prodá. Jako laik jenom velmi těžko poznáte, že ve vašem voze je zcela jiný díl než ten, co zde byl z výroby.

Použití jiných věcí, než jsou účtovány

Příkladem mohou být třeba výměny provozních tekutin, kdy jsou účtovány ty nejdražší, ale do vozu jsou lity ty nejlevnější. Podobné to může být třeba u různých drobností, jako jsou třeba filtry a další věci, které je třeba pravidelně měnit. Je vhodné si pohlídat, zda ve svém autě máte skutečně to, co je na faktuře.

Jízdy vaším vozem

Pokud máte nové nebo luxusnější auto, může se stát, že mechanik neodolá tomu se s ním projet. A to nejenom v rámci zkušební jízdy, ale může ho využít třeba i k soukromé cestě. Navíc myslete na to, že se k němu nemusí chovat příliš šetrně. Jak toto eliminovat? Při předávání vozu nechte zapsat přesný stav ujetých kilometrů. Po předání zpět by mělo být na tachometru navíc jenom pár jednotek kilometrů, což ke zkušební jízdě plně dostačuje.

Špatné provedení opravy

Rizikem nepoctivých mechaniků je také to, že danou opravu výrazně odfláknout. Následně argumentují tím, že to zkrátka a jednoduše jinak nešlo a toto je jediná možnost, která šla udělat. Pokud se tomuto chcete vyvarovat, doporučíme následnou návštěvu autorizovaného servisu, kde může dojít k posouzení, zda byla oprava realizována správně, nebo nikoliv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články