Žena znovu ukradla již ukradené auto. Za tento čin si může odnést od soudu až 10 let ve vězení

Kuriózní případ odcizení auta. Žena se v důsledku finančních potíží rozhodla pro husarský kousek, kvůli kterému si může odsedět až 10 let za mřížemi.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Velmi kuriózní případ se stal ve Velkopolském vojvodství. Osmatřicetiletá žena se z finančních problémů, se kterými se potýkala, rozhodla dostat poměrně ojedinělým způsobem. Svůj husarský kousek započala krádeží automobilu značky Citroen své matce, který pak za hotovost s pomocí padělaného podpisu prodala svému spolubydlícímu. Ani ten si ale svůj nový vůz dlouho neužil.

Nezvyklé řešení finanční krize

Žena se finanční problémy rozhodla vyřešit po svém. Své matce ukradla auto, které se pak rozhodla prodat svému spolubydlícímu. Vytvořila tak kupní smlouvu, na které zfalšovala matčin podpis. Tím by bizarní příběh mohl skončit, pokud by se žena nerozhodla podniknout ještě jeden krok, který jí nakonec bude pravděpodobně stát i trest odnětí svobody ve výši až 10 let. Auto totiž svému spolubydlícímu znovu ukradla, a to i s náhradními klíčky.

iZdroj fotografie: Pexels

„Takové případy se nestávají často. Většinou se lidé snaží své problémy řešit logickou a legální cestou,“ potvrzuje důstojník policie. „Pokud se ale člověk dostane do situace, ze které nevidí logické východisko, může to mít pak za následek právě takovéto zkratové jednání,“ dodává. Nejhůře z celé situace vyšel spolubydlící pachatelky. O své peníze přišel, ale kupní smlouva je z důvodu zfalšovaného podpisu bohužel neplatná.

Další zajímavý případ z Velké Británie

Případ, kdy bylo ukradeno již kradené auto, se stal také ve Velké Británii, kde v roce 2020 bylo muži odcizeno vozidlo značky Ford Fiesta teprve 12 týdnů po zakoupení. „Obrátil jsem se na policii a bylo mi řečeno, že mi někdo prodal už kradené auto,“ vysvětluje situaci poškozený. „Auto jsem před koupí kontroloval, kupoval jsem ho také na zabezpečené stránce, nepřišlo mi na tom nic podezřelého,“ dodává. Za auto poškozený zaplatil téměř 9 tisíc liber, což je v přepočtu přes 260 tisíc korun.

iZdroj fotografie: Pexels

„Kontaktoval jsem také pojišťovnu, ale bylo mi sděleno, že mé krytí bylo z důvodu odcizení vozidla zrušeno. Zkoušel jsem to řešit i přes banku, protože jsem platil převodem. Na tohle se ale dle jejich podmínek pojištění nevztahuje,“ vysvětluje smutně poškozený. Byť je koupě ojetých vozů i v našich končinách velmi oblíbená záležitost, je v případě nákupu důležitá ostražitost a předběžná důkladná kontrola. Jen tak se člověk těmto situacím může vyhnout.

Stala se vám při koupi ojetého auta nějaká kuriózní situace?

Zdroj: MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá