Slavný zpěvák vzal lopatu a opravil silnici, po které neprojel se svým Ferrari. Teď mu za to hrozí tučná pokuta

Postavit se k práci čelem a opravit rozbitou silnici se může zdát správné, ale není. I když jste rocková hvězda, hrozí postih a pokuta, silnici mohou opravovat pouze silničáři.

i Zdroj fotografie: Ferrari
                   

Je to smutné. Představte si, že vám táhne na osmdesát. Prodal jste tuny alb. Máte rytířský titul a střídáte v garáži Ferrari jak pokožky. A k domu vám vede cesta, po které se svým F8 Tributo prostě neprojedete. Pak nezbývá nic jiného než se obrátit na úřady s žádostí o opravu silnice. Anebo sáhnout po lopatě a vyštěrkovat výmoly na silici vlastníma rukama.

Ferrari v garáži a před garáží nesjízdná silnice?

Sir Rod Steward je britský zpěvák, kterého zná asi většina populace. Minimálně ta, která prožila mládí v sedmdesátých, osmdesátých letech. Jeho nakřáplý hlas je jedinečný. Zpěvák vlastnil řadu Ferrari, včetně ikonického Ferrari F40, které je považováno za jedno z nevzácnějších. Nedávno proběhly zprávy, že se ho Steward zbavuje. Podle dostupných informací si navíc vždy kupuje nejnovější model.

iZdroj fotografie: Ferrari

Teď tedy rocker vlastní Ferrari F8 Tributo. To je italský supersport, který nahradil ve výrobě předchozí model 488 GTB. Má uprostřed uložený benzinový osmiválec s objemem 3,9 litru. Výkon motoru je 720 koní, auto umí zrychlit z nuly na stovku za 2,9 sekundy. Aktuálně už zmizelo bez vyjádření z nabídky výrobce, automobilka podle všeho vyčerpala kvóty.

Správná myšlenka, nesprávný postup. Hrozí pokuta!

Zpěvák jezdí se svým Ferrari běžně po britských silnicích. Když se stala cesta, po který jezdí nedaleko Harlow v Essexu nesjízdnou, přiložil s místními ruku k dílu. Kriticky se vyjádřil k dírám na silnici, na kterých sanitka prorazila pneumatiku. A na kterých on prý se svým Ferrari neprojede. Aby zjednal nápravu, domluvil se s místními a silnici se rozhodl opravit svépomocí.

Bohulibé, ale člen místní údržby Lee Scott byl kritický, prohlásil, že oprava silnice musí být provedena odborníky. Správný postup prý je potíže nahlásit a nechat opravu na Službě údržby komunikací. No, každý asi tuší, jak dlouho se taky dá na takovou rekonstrukci čekat. Tak jako tak, video, na kterém je zpěvák s lopatou v ruce, vzbudilo velký ohlas. Veřejnost s akcí sympatizuje a video už vidělo tisíce lidí.

Co myslíte, mají lidé sami opravovat silnice, když silničáři nepracují?

Zdroj: Guardian
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články