Ověřili jsme všech 5 způsobů, jak odstranit samolepku ze skla v cukuletu. Který z nich je nejlepší?

Dálniční známky nebo různé samolepky na skle vašeho vozu je potřeba dříve nebo později odstranit. Není to jednoduché, avšak existují různé triky, které vám to usnadní.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Samolepky na skle v autě se odstraňují velmi špatně. Nejčastěji se jedná o dálniční známky, které se musí po ukončení platnosti sundat, jinak vám hrozí pokuta. Dále také velmi známé nálepky „dítě v autě“ nebo „začátečník“. Sice jsou tyto informace pro ostatní řidiče možná užitečné, ale boj se samolepkou, která se tam za ty roky kvůli sluníčku doslova zatavila, je zdlouhavý.

Žiletka nebo nůž

Někteří lidé používají k odstranění samolepek žiletku nebo zalamovací nůž. Sice jsou tyto pomůcky ostré a velmi účinné, ale mohou napáchat více škody než užitku. Pokud nebudete opatrní, sklo poškrábete. Chce to opravdu pevnou ruku a hodně trpělivosti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Odstranění pomocí fénu na vlasy

Za pomoci fénu na vlasy lze samolepku odstranit, ale musíte být opatrní. Dávejte pozor na to, abyste zahřívali rovnoměrně větší plochu skla. Při prudkých změnách teplot může dojít i k jeho prasknutí. Nikdy tedy nepoužívejte horkovzdušnou pistoli, teploty jsou příliš vysoké. Samolepku zahřívejte a opatrně sloupávejte. Můžete použít i plastovou špachtli nebo starou plastovou kartu.

Přípravky určené k odstranění samolepek

V obchodě jsou k dostání různé speciální přípravky určené k odstranění samolepek. Většina z nich je velice účinná. Vždy je používejte podle návodu uvedeném na obalu. Budete potřebovat pouze tento přípravek a starý hadr. Po samolepce na skle nezbydou jediné známky. Vždy aplikujte v dobře větrané místnosti nebo venku.

iZdroj fotografie: Pexels

Univerzální mazivo WD-40

K odstranění nálepek nebo prošlých dálničních známek skvěle poslouží i univerzální mazivo WD-40. Samolepku nejprve opatrně sloupněte a pomocí hadříku a „WDčka“ snadno odstraňte zbytky lepidla, které zůstanou na skle. Nejdříve ho naneste na hadřík, který přitisknete na dané místo, a nechte chvíli působit. Poté jen setřete. Opakujte, dokud lepidlo zcela neodstraníte. Nakonec je nutné místo omýt čistícím prostředkem.

Návštěva profesionála

Pokud se nechcete zabývat odstraněním samolepky, nebo na to jednoduše nemáte čas, dejte vaše auto do rukou profesionálům. Většinou to jsou firmy, které se zabývají úklidem automobilů, nebo servisy, kde vyměňují skla. Mají bohaté zkušenosti s jejich odstraněním. Bude to pro ně hračka a zabere jim to jen pár minut času.

Jaký trik na snadné odstranění samolepek z automobilu používáte vy?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná