Způsoby, jak zachránit karoserii automobilu, která začala rezavět

                   

V tomto článku pro vás máme 3 tipy, jak zachránit karoserii vašeho automobilu, která začala rezivět. Noční můra pro každého řidiče! Rez. Strašná věc, která, ačkoli je docela malá a někdy ani ne tak dobře viditelná, poškodí vaše auto a někomu kvůli tomu jistě i klesne sebevědomí. Dříve či později si tím projdou všechna auta. Každý řidič to někdy zažije, na jeho autě se objeví rez. Z tohoto důvodu se všichni odpovědní pánové svých aut za každou cenu snaží jakýmikoliv prostředky odložit nevyhnutelné.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Co nám může rez způsobit

Člověk by však měl vědět nejen, jak ochránit trup svého auta, ale také to, co by měl dělat, když se jeho autu stane i to nejhorší. Rez je černohnědý povlak, je tvořena hydratovaným oxidem železitým. Vyskytuje se na povrchu železných a ocelových předmětů a vzniká účinkem vlhkého prostředí a kyslíku. Proces jejího vzniku se nazývá rezavění a je to druh koroze.

  • Malé rezavé skvrnky
  • Velké korozní skvrny
  • Silná koroze s otvory

Na tyto tři případy koroze u aut se níže v článku dočtete naše tři způsoby, jak se těchto nemilých rezavých povlaků na vašem milovaném autě zbavit. Doposud existují pouze tyto tři hlavní způsoby, jak se dá rez potlačit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Tak jak na to?

Škrábance jsou jedním z nejčastějších míst, kde právě začíná, ve velké většině případů, rezivět vaše karoserie. Jestliže si akce koroze všimnete včas a smíříte se s příslušnými opatřeními, zajisté se ušetříte před velkým počtem silných bolestí hlavy, a hlavně před rozsáhlým placením drahých oprav. Odstranění malých skvrn rezu je lehké.

Postižená část auta je očištěna brusným papírem a zgalvanizovaná. Poté se místo opatří základním nátěrem, natře se a nalakuje. V případě velkých korozních skvrn je problémová oblast nejprve vyčištěna drátěným kartáčem. Pak se vyleští brusným kotoučem a až pak je povrch očištěn brusným papírem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Při silné korozi s otvory se doporučuje bezpochyby navštívit odborníky. Tento typ koroze je velmi špatný. Nejen že to stojí spousty peněz, ale není ani zaručené, že z toho vyjdete s pozitivním účinkem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články