Zubní pasta rozleští zažloutlé a matné světlomety: Vypadají jako nové a svítí násobně více, před barákem to svede každý

Co se dá dělat se zubní pastou v garáži? Velmi snadno vyčistit a zrenovovat přední světlomety.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Zubní pasta je absolutní nutností jako součást osobní hygieny každého člověka. Umí ale nahradit některé drahé přípravky i v jiných oblastech, například při čištění drahých kovů. Řetízek či prstýnek začernalý věkem a používáním se díky zubní pastě opět stane zářivě lesklým. Jak ale využít zubní pastu v motorismu?

Namísto profi čištění stačí zubní pasta

Přední světla aut se postupem času zanesou a ušpiní. Vlivem používání na povrchu předních lam ulpívá mnoho nečistot a povrch světlometu pak zešedne, zakalí se. Někdy až zežloutne. Tato změna se projevuje zhoršením světelných podmínek, řidič hůře vidí, klesá bezpečnost jízdy. Problém lze vyřešit v domácích podmínkách, během deseti minut.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Spousta řidičů a majitelů aut utrácí peníze za profesionální leštění, ale existuje snazší, a hlavně levnější alternativa k drahé ruční myčce. Stačí to, co má každý člověk doma. Zubní pasta, s ní se dají vykouzlit ze zašedlých lamp opět zářivě čiré světlomety. Stačí vzít zubní pastu a nanést ji na přední světla u auta. Tak, aby se pasta dostala všude. Je zapotřebí nepotřísnit jiné části vozu, na těch by pasta mohla zanechat skvrny.

Starý kartáček je jediná pomůcka. A je to

Pokud se tak stane, tedy že řidič pastou pokape auto i jinde než na světlometech, je dobré po proceduře automobil pečlivě umýt. Pastu aplikovanou na plochu světlometu je potřeba zubním kartáčkem rozetřít, aby se dostala všude, i za hrany lomů. Následuje leštění, ideálně pomocí vhodné techniky.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Ten, kdo nemá ruční brusku nebo jiného elektrického pomocníka, musí se spolehnout na své ruce. Povrch je třeba skutečně precizně vyleštit. Pak se světla opláchnou vodou a dvakrát až třikrát se otřou, aby byla dokonale lesklá. A je hotovo. Za deset minut a s náklady několika korun za tubu zubní pasty, kartáček stačí starý, vysloužilý.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Jak používáte zubní pastu vy?

Zdroj: ChrisFix
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články