10 nejhorších značek aut roku 2018. Je mezi nimi i vaše?

                   

10. MINI

Ačkoli MINI mělo horší spolehlivost, než se očekávalo, značka si získala nadprůměrnou spokojenost majitelů. Přesto se řadí mezi výrobci automobilů na 25. místo s průměrným skóre 58 bodů. Na silnici byly testovány celkem tři modely, které přispěly k testovacímu skóre 74 bodů.

9. RAM

První z několika značek Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na seznamu je Ram. Americká automobilka měla průměrné hodnocení očekávané spolehlivosti a nadprůměrnou spokojenost majitelů, získala celkové skóre 57. od firmy Ram byly testovány Pouze dva modely , což značce vyneslo testovací skóre 70 bodů.

8. Dodge

Další na seznamu FCA je Dodge, s podprůměrnou předpokládanou spolehlivostí a průměrnou spokojeností majitelů. S pěti testovanými modely získal Dodge testovací skóre 74 bodů, který měly vliv na celkové skóre 56 bodů.

7. GMC


Sedm modelů značky GMC prošlo testováním , což přineslo výsledek testovacího skóre 69 bodů. Americká automobilka získala podprůměrné předpovědi spolehlivosti, ale spokojenost vlastníků je nadprůměrná. Celkové skóre GMC bylo 54 bodů, které stačily na 28. místo.

6. Jaguar

Stejně jako GMC, i Jaguar podprůměrnou předpokládanou spolehlivost, ale nadprůměrnou spokojenost majitelů. Magazín Consumer Reports testovala čtyři modely od britské automobilky, a přisoudila jim 77 bodů. Jeho celkové skóre 53 bodů Jaguar zařadilo na 29. místo.

5. Mitsubishi


Mitsubishi se v USA snaží změnit svůj image, ale stále má na čem pracovat. Přestože měla nadprůměrnou předpokládanou spolehlivost, s vozy japonské automobilky byly majitelé spokojeni jen průměrně. Testováním prošly jen dva modely této značky, což vedlo k 44 bodům z testů na trati a celkovému skóre 50.

4. Alfa romeo


Alfa Romeo sice získala nadprůměrné známky co se týče spokojenost majitelů, ale obdržela nejhorší hodnocení předpokládané spolehlivosti. Italská automobilka je součástí FCA a dva testované modely jí při testování vynesly skóre 72. Nicméně skóre 49 bodů ji řadí na 31. místo.

3. Land Rover


Kde je Jaguar, tam je šance, že se objeví také Land Rover. I když patří ke stejné mateřské společnosti, Land Rover v letošní studii dosáhl horších výsledků než Jaguar. Získal nejhorší známky za předpokládanou spolehlivost a spokojenost vlastníků je průměrná. Bylo testováno celkem pět modelů, které získaly při zkouškách na silnici získaly 72 bodů. Celkové skóre ale bylo 49.

2. Jeep


FCA se letos nedaří, protože další želízko v ohni, Jeep, se umístil na 33. místě. Měl podprůměrnou předpokládanou spolehlivost a průměrnou spokojenost majitelů, navíc pět modelů, které byly testovány, získalo testovací skóre 55 bodů. V letošním studii měl Jeep celkové skóre 48.

1. Fiat

Co se týče nejhorší automobilky, toto nechtěné vítězství si letos připisuje Fiat. Musí se smířit s nejhorší známkou za předpokládanou spolehlivost a s podprůměrnou spokojeností majitelů. Čtyři testované modely od Fiatu na tom nebyly o moc lépe. Testovací skóre 58 bodů přispělo k umístění na poslední pozici, protože celkové skóre bylo jen 39 bodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články