Video: 16letý mladík si tajně vypůjčil Toyotu Supra od svého otce. O chvíli později mu policie naměřila 190 km/h

Toyota Supra je povedený model japonského výrobce, s dlouhou historií a početnou komunitou fanoušků. Problém nastává, pokud jednomu z fanoušků bylo teprve 16 let.

i Zdroj fotografie: Jason Lawrence / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Být synem otce, jenž má vytříbený vkus při výběru rodinných automobilů týče s sebou přináší veskrze samá pozitiva. Člověk se může seznamovat s modely, které si pravděpodobně ještě nějakou chvíli nebude moci pořídit. A pochopitelně si je také může vychutnat za jízdy, ať již na zadních sedadlech, nebo později na sedadle spolujezdce. A nebo, pokud má opravdu tolerantního otce, se může s dovršením plnoletosti a získáním řidičského průkazu posadit i sám za volant. Pojďme se ale spolu podívat na případ, kdy to popravdě úplně nedopadlo.

Kombinace Supra + 16 let + 190 km/h = velký průšvih

Jak uvádí magazín Carscoops, úřad šerifa Orange County zveřejnil video 16letého řidiče zatčeného za jízdu rychlostí 192 km/h v Toyotě Supra svého otce. Ano, souhlasíme, Supra není tak úplně „rodinné auto“, o kterém píšeme v předchozím odstavci. Důležitější však je to, že v Orange County zahrnuje pokuta za překročení rychlosti o 50 km/h zahrnuje i povinné dostavení se k soudu a pokutu 354 dolarů (zhruba 7 000 korun). A pokud překročíte rychlost o 80 km/h, pokuta se zvýší na 1100 dolarů.

Chtěli zastavit sportovní auto: Řidič ale šlápl na plyn a zmizel dřív, než policisté řekli švec. Zůstal jim jen záznam z kamery

Což je bratru nějakých 24 000 korun v přepočtu. A tedy sumička, která už bude v rodinném rozpočtu vidět. Ještě důležitější je však to, že s takto vysokým „speedingem“ můžete být i zatčen a vaše vozidlo může být zabaveno za bezohlednou jízdu. Jak je ukázáno ve videu, desátník Greg Rittger, který mladíka zastavil jej následně vyzval, aby zavolal rodičům. Když přijedou, ukáže jim rychlost na radaru a řekne jim, jak před 10 lety zastavil jiného 16letého mladíka, který řídil nový Ford Mustang.

Tehdy také řidiče a jeho rodiče varoval, že Mustang je pro něj příliš velké auto, ale o tři týdny později ho ten samý mladík omotal kolem stromu a zemřel. Desátník Rittger pak rodičům vysvětlí pokutu a povinné dostavení se k soudu a nechá je jít. Podle seržanta Geralda McDanielse z úřadu šerifa okresu Orange je rychlost mezi mladými řidiči běžná. „Chytáme je pořád,“ říká, „Zrovna letos hodně teenagerů, mladších 18 let jelo přes 160 km/h. Tady, na dálnici, i na různých silnicích.“

Tento výlet japonským kultovním sporťákem tedy popravdě úplně nedopadnul. A jsme zcela bez iluzí, že se něco podobného děje kdekoli jinde, Českou republiku pochopitelně nevyjímaje. Jak to vidíte vy, měli by mladiství mít možnost získat řidičský průkaz skupiny B dříve, než v 18 letech? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Co byste udělali své ratolesti v takovémto případě?

Zdroj: Carscoops
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články