5 nejnadupanějších policejních aut z celého světa, znáte je všechna?

                   

Caparo T1 – Anglie

Tento super-sport inspirovaný Formulí 1 vůz je výtvorem dvou konstruktérů, Bena Scott-Geddese a Grahama Halsteada, kteří v minulosti působili u stáje McLaren. Společně založili společnost vyrábějící sportovní auta a nazvali ji “ Caparo Vehicle Technologies“. Kromě vývoje sportovních vozů firma Caparo také navrhuje a vyvíjí pokročilé materiály pro další motoristické a letecké společnosti. Ve spolupráci s oddělením Metropolitní policie v Londýně bylo vytvořeno Caparo T1 mírně upravená verzi jiného modelu, určené pro rychlé zásahy. Auto je díky masivnímu osmiválcovému motoru, který produkuje více než 580 koňských sil a 420 Nm točivého momentu, schopné jet přes 320 km/h. Jeden kus se prodává ani ne za 350 000 dolarů.

Lamborghini Huracán LP 610-4 – Itálie

Lamborghini Huracán je nepochybně jedním z nejlepších policejních vozidel. Huracan byl představen v roce 2014, a je navržen tak, aby sloužil jako náhrada za ikonické Gallardo, který bylo od svého debutu v roce 2004 nejoblíbenějším modelem z dílny Lamborghini. Italská dálniční hlídka, známější jako Polizia Stradale, využívá několik exkluzivně navržených Huracánů, které mají vlastnosti a vybavení, jaké v civilních vozech nenajdete. Některé z nich mají schránky na střelné zbraně, chladicí systém a vestavěný defibrilátor.

Aston Martin One-77 – Dubaj

Číslo „77“ je pro Aston Martin One-77 významné, protože jich bylo vyrobeno pouhých 77 kusů. Společnost Aston Martin začala vyrábět tyto extrémně vzácné sportovní stroje v roce 2009 a ročně jich poslal do světa zhruba 25, než byla v roce 2012 série dokončena. Jak asi tušíte, drtivá většina těchto britských kupé byla skoupena krátce poté, co vyjely z továrny. Jedním ze 77 šťastných kupců se stala dubajská policie, který za auto údajně zaplatila necelé 2 miliony dolarů! Taková cena z něj dělá jeden z nejdražších policejních vozů na světě!

Audi R8 – Německo

S výkonným desetiválcem o objemu 5,2 litru a nádhernou barevnou dekorací si toto nádherné Audi R8 určitě zaslouží místo v tomto krátkém výčtu. Toto speciální vydání řady R8 nabízí svým řidičům řadu výhod, které tradiční model R8 postrádá, včetně ochranné klece, závodních sedadel a 100 koňských sil navíc oproti standardnímu modelu. Navíc bylo v policejní verzi R8 v některých místo kovů použito karbonové vlákno, aby se snížila váha. Toto, plus výkon navíc, umožňuje R8 zrychlit z nuly na stovku zhruba 3 sekundy!

Honda NSX – Japonsko

NSX od společnosti Honda je jedno z vozidel, které japonské policejní oddíly používají k potírání ilegálních pouličních závodů, které se rozšířily po celém Japonsku. Od roku 1990 až do roku 2005 bylo představeno několik verzí NSX včetně jedné, která se účastnila notoricky známého 24 hodinového závodu v Le Mans. V minulém roce po desetileté přestávce společnost Honda obnovila výrobu a představila novou generaci vozů NSX. Není jasné, zda japonská policie přidá do své flotily tyto novější NSX , protože základní cena je 156 000 dolarů za kus!

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články