Policisté dostanou nové luxusní vozy značky Alfa Romeo. My se ptáme proč? Pozor na pokuty

Policisté budou nově jezdit ve vozech Alfa Romeo Tonale s hybridním pohonem. Bez ohledu na schopnosti vozu, to bude vypadat atraktivně.

i Zdroj fotografie: Alfa Romeo
i Zdroj fotografie: Alfa Romeo
i Zdroj fotografie: Alfa Romeo
                   

Policejní vozy Policie ČR podléhají výběrovým řízením vypisovaným státem. Většinu flotily automobilů české policie pak tvoří vozy značky Škoda. Ovšem není to pravidlo a nejedná se o absolutně všechny automobily. Výjimku tvoří třeba „dálniční speciály“ zvláštního určení. Těmi byly v minulosti například automobily Ford Mondeo ST nebo třeba Volkswagen Passat R36. Dnes tuto funkci zastávají vozy značky BMW, jde o modely řady 5.

Policie ČR jezdí zejména vozy domácí značky Škoda

Do flotily policejních aut také spadají vozy zabavené z trestné činnosti. Jejich značky pak nijak nesouvisí s tradicí či výběrovým řízením. Jde jen o to, čím chtěl kdysi zločinec jezdit, a jaké auto tedy uvízlo v osidlech policie. Platí ale, napříč všemi státy, že hlavní část policejních automobilů tvoří vozy domácí produkce. U nás je to tedy Škoda, v sousedním Německu jde o vozy tamních značek. A podobné je to i v Itálii.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Tato země je pro Čechy oblíbenou cílovou destinací v rámci dovolených, a tak je třeba vědět, že italská policie bude mít nová auta. Itálie je země s bohatým dědictvím v automobilovém průmyslu. A teď opět potvrzuje svou oddanost domácí výrobě vozidel tím, že začleňuje nové italské vozy do svých veřejných služeb. Nejnovějším příkladem tohoto postupu je ikonická Alfa Romeo. Model Tonale Hybrid se stává součástí vozového parku italských policistů známých jako Carabinieri.

Česká policie dostane 38 nových stíhacích vozidel, pod kapotou budou mít 280 koní

Platí, že mezi červencem 2023 a koncem roku 2024 se k flotile Carabinieri připojí celkem 400 zbrusu nových vozů Alfa Romeo Tonale. Tato vozidla budou plně osazena speciálním policejním služebním vybavením. A připravena k nasazení, aby mohla sloužit ve veřejném zájmu po celém území země. Alfa Romeo Tonale Hybrid se „do služby“ dostala i díky kombinaci výkonu a efektivity. Za to vděčí svému 160koňovému hybridnímu pohonu, který je spojen s automatickou převodovkou.

K italské policii vozy značky Alfa Romeo tak nějak pasují

Vozidlo bude vybaveno nejen luxusními prvky, které jsou známé z běžných silničních verzí, ale také speciálním osvětlením, radiokomunikačním modulem, neprůstřelnými vestami, sirénami a samozřejmě odděleným prostorem pro přepravu podezřelých. Zajímavostí je, že Alfa Romeo Tonale bude prvním SUV, které se zařadí do vozového parku Carabinieri. Italská policie dosud tradičně využívala vozy jako Alfa Romeo 159 a Giulia.

iZdroj fotografie: Alfa Romeo

Alfa Romeo Tonale se může pyšnit praktičností a komfortem pro každodenní použití, to jistě. Je to velké SUV. Ale i přesto si zachovává vizuální atraktivitu, kterou značka Alfa Romeo reprezentuje. To znamená, že nová policejní Alfa Romeo Tonale bude skvěle zapadat do malebných uliček italských měst. A řidič, který bude zadržen hlídkou, snad bude aspoň při placení pokuty mít radost z toho, že se dívá na pěkné auto. Na titulní fotce je náhled na vizualizaci, jak by to asi vypadalo v českém prostředí. A co říkáte, není to ono, že?

Galerie

Jak by se vám líbila Alfa Romeo u Policie ČR?

Zdroj: Quattroruote
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články