Alfa Romeo Giulia prošla riskantním testem na dálnici. (300 km/h+) Užijte si to z pohledu řidiče!

                   

Italský hřebeček ze stáje Alfa Romeo přinesl před pár lety svěží vítr do vod sportovnějších sedanů. S neotřelým vzhledem s získala srdce nejednoho automobilového fanouška, a vidlicový šestiválec pod kapotou rozpumpoval žíly nejednomu řidiči.

Celohliníkový šestiválec do V s objemem 2891 cm³ speciálně vyvinutý techniky Ferrari má výkon famózních 375 kW (510 koní). Točivý moment o hodnotě 600 Nm je schopný podávat od 2500 do 5000 otáček za minutu. Díky tomu dokáže 1 524 kilogramů těžký vůz rozpohybovat z 0 na 100 za 3,9 sekund. Maximální rychlost 307 km/h nejednomu už při pohledu na číslovku rozpumpuje krev v žilách. A co když se to někdo pokusí vyzkoušet?

Dálnice, a především ta u našich sousedů zvaná Autobahn, k tomu přímo vybízí. Jenže co by člověk neudělal pro kvalitní video? Řidič na tomto videu se rozhodl ukázat, jak toto auto zrychluje z místa. Zastavit v levém pruhu na dálnici není ale nejlepší nápad. Naštěstí se natáčení obešlo bez nehody a vy se tak můžete pokochat zrychlením a zvukem, který pohladí na duši.

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod