Alfa Romeo Giulia prošla riskantním testem na dálnici. (300 km/h+) Užijte si to z pohledu řidiče!

                   

Italský hřebeček ze stáje Alfa Romeo přinesl před pár lety svěží vítr do vod sportovnějších sedanů. S neotřelým vzhledem s získala srdce nejednoho automobilového fanouška, a vidlicový šestiválec pod kapotou rozpumpoval žíly nejednomu řidiči.

Celohliníkový šestiválec do V s objemem 2891 cm³ speciálně vyvinutý techniky Ferrari má výkon famózních 375 kW (510 koní). Točivý moment o hodnotě 600 Nm je schopný podávat od 2500 do 5000 otáček za minutu. Díky tomu dokáže 1 524 kilogramů těžký vůz rozpohybovat z 0 na 100 za 3,9 sekund. Maximální rychlost 307 km/h nejednomu už při pohledu na číslovku rozpumpuje krev v žilách. A co když se to někdo pokusí vyzkoušet?

Dálnice, a především ta u našich sousedů zvaná Autobahn, k tomu přímo vybízí. Jenže co by člověk neudělal pro kvalitní video? Řidič na tomto videu se rozhodl ukázat, jak toto auto zrychluje z místa. Zastavit v levém pruhu na dálnici není ale nejlepší nápad. Naštěstí se natáčení obešlo bez nehody a vy se tak můžete pokochat zrychlením a zvukem, který pohladí na duši.

Zdroj:
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články