Jedna z nejlepších automobilek ohlásila konec. Tipněte si, kdo se připravuje na novou éru

Šestiválce jsou podle všeho zlo, zejména ty sportovní, benzínové. Kde se bude vyrábět elektřina pro 1 000 koní, nikdo neřeší.

i Zdroj fotografie: Alfa Romeo
                   

Co na tom, že byla značka založena před více než sto lety? Pokud jde o elektromobilitu, tak proč v jejím jménu nezašlapat odkaz, rodokmen, historii do země? I tak by mohli pravověrní fanoušci legendární italské značky nahlížet na nové zprávy. Alfa Romeo, jedna z ikon automobilového průmyslu, začíná totiž postupně vyřazovat z produktového programu své legendární motory V6. To je pro milovníky italské značky smutná zpráva.

Spalovací motory končí, bez ohledu na to, jestli to má smysl

Tyto fantastické motory, jejichž kořeny sahají k Ferrari, dosud poháněly vozy řady Quadrifoglio. Znalci vědí, že jde o sedan Giulia a SUV Stelvio. Ovšem i přes jejich nespornou kvalitu a fantastický výkon není Alfa Romeo schopna udržet tyto motory ve své nabídce. Proč? To se ani snad není třeba ptát. Tímto smutným krokem „reflektuje proměňující se trendy v automobilovém průmyslu“ a také „reaguje na obavy ohledně dopadu změn na naše životní prostředí“. Tak jistě, nikdo nechce zbytečně dýchat zplodiny a ničit si zdraví a likvidovat planetu.

iZdroj fotografie: Alfa Romeo

Ale je tohle cesta? Tak jako tak, Alfa Romeo se připojuje k dalším automobilovým značkám, které se snaží přizpůsobit se novým environmentálním požadavkům a regulacím. Konec benzínových šestiválců prý však neznamená, že fanoušci italské značky by se měli úplně loučit se svými milovanými vozy. I když se zdá, že to může být konec sportovní éry značky, neznamená to, že by se fanoušci měli úplně loučit s Quadrifoglio.

Automobilka Jaguar Land Rover skončí. Chce drastickým krokem sejmout Mercedes-Benz

I po vyřazení motorů V6 se Alfa Romeo připravuje na budoucnost spojenou s výkonem. Dá se tušit jakým, alfa se chystá na elektrifikovanou řadu vozidel s hybridními a elektrickými pohony. Podle informací z různých zdrojů se dokonce spekuluje, že nástupce modelu Giulia by mohl mít až 1 000 koní a mohl by se objevit na trhu v roce 2025. Kde zmizí šestiválce z nabídky jako první? V USA. Americký trh je prvním místem, kde začnou změny probíhat.

Chcete výkon? Tak klidně, dostanete 1 000 koní, ale v elektrice

Alfa Romeo plánuje oficiálně ukončit prodej modelové řady Quadrifoglio na konci tohoto roku. To je pro americké zákazníky smutné rozloučení s nejzajímavějšími vozidly této italské značky. Larry Dominique, viceprezident Alfy Romeo pro Severní Ameriku, sdělil, že aktuální modely Quadrifoglio budou z továrny odjíždět do června 2024. A pak konec. Další silná Alfa už bude namísto vrčení šestiválce elektricky bzučet.

iZdroj fotografie: Alfa Romeo

Jistě, je důležité si uvědomit, že automobilový průmysl se neustále vyvíjí a přizpůsobuje se novým trendům a požadavkům. Když se loučíme s legendárními motory V6, otevírá se prostor pro nové technologie a inovace, dobrá. Ale je tohle skutečně cesta, která má nás všechny zachránit? A před čím vlastně? Možná by bylo lepší začít hasit požár, a ne tady „kropit pár jisker“, jež nijak situaci neovlivňují.

Mají skončit spalovací motory?

Zdroj: Alfa Romeo
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články