Americká garáž odkryla legendární Dodge Charger. Vypadá stále zachovale

                   

Schovávat vůz do garáže před možnými rozmary počasí je zcela běžná věc. Horší však je, pokud ho jeho majitel v garáži zapomene, nebo ho zde nechá na pospas osudu. Potom se čeká i desítky let na to, než se takové auto objeví – pokud vůbec. V případě unikátního vozu jde  o první situaci, kdy bylo auto objeveno. Sice po dlouhé době, ale o to unikátnější je to nález.

Ten ukrývala garáž v americkém městě Albuquerque.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Unikátní Dodge Charger druhé generace

Jaké tajemství místní garáž ukrývala? Jeden z legendárních vozů dob minulých, a to Dodge Charger druhé generace. Ten patřil a stále patří mezi typické „muscle cars“. Tento konkrétní byl vyrobený v roce 1968, což mu na výjimečnosti jenom přidává. To proto, že v tomto roce opustilo výrobní linku jenom 259 těchto modelů. Nyní jde tak o celkem velkou raritu, což se pochopitelně podepisuje na ceně vozu.

Zaprášený, ale zachovalý

Na první pohled vypadá auto zanedbaně, ale po bližší prohlídce je vidět, že je na něm spíše jenom velká vrstva prachu, než že by byl vůz nějak výrazně poškozen. Vezmeme-li v potaz to, že bylo auto vyrobeno v roce 1968, a také to, že se o něj dlouhou dobu nikdo nestaral, tak je třeba říci, že vypadá stále celkem dobře a zachovale. Jakmile projde renovací, stane se žádaným sběratelským artiklem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Opravdu unikátní kousek

Nalezený Dodge Charger nadchne jak svým designem, tak i povedenou zelenou barvou, s povedenými černými pruhy v zadní části. A nadchne také tím, co má pod kapotou. Ne nadarmo se řadí do skupiny „muscle cars“. Pod kapotou je totiž motor V8 o objemu 6,3 litrů. Ten dokáže nabídnout výkon o hodnotě 294 koní a parádní točivý moment 529 Nm. Z nuly na stovku to tento vůz v pohodě zvládal za 7,3 sekundy a jeho maximální rychlost činila 183 kilometrů v hodině. A to mluvíme o parametrech v roce 1968, kdy byl vyrobený.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou