Aston Martin představil koncept létajícího auta. Komu ho chce prodávat?

                   

Britská luxusní značka Aston Martin představila koncept Volante Vision Concept, což je koncept luxusního letadlo s vertikálními vzletovými a přistávacími schopnostmi (VTOL). Volante Vision Concept je vyvíjen ve spolupráci se společnostmi Cranfield University, Cranfield Aerospace Solutions a Rolls-Royce, cílem konceptu letounu je přenést luxusní osobní dopravu na oblohu. Po projektu ponorky, o kterém jsme přinesli zprávu nedávno, je to pak další stroj, s nímž se výrobce luxusních automobilů vydává mimo silnice.

Volante Vision Concept má sedadla pro tři dospělé a je studií, která chce v blízké budoucnosti uvést do běžného provozu létající autonomní hybridní vozidlo pro městské a meziměstské letecké cestování. Koncept Volante Vision navíc získá nejmodernější prvky z leteckého průmyslu, elektrifikace pohonu a autonomních technologií. Kromě toho, jeho vzhled bude odpovídat značce Aston Martin.

Andon Palmer, prezident a generální ředitel společnosti Aston Martin, řekl: „Když počet obyvatel v městských oblastech nadále poroste, dopravní zácpy ve městech budou stále větší. Musíme se zaměřit na alternativní řešení s cílem snížit přetížení dopravy, snížit znečištění a zlepšit mobilitu. Letecká doprava bude klíčovou součástí budoucnosti dopravy, Volante Vision Concept je komplexním řešením luxusní přepravy.“

Profesor Iain Grey, ředitel společnosti Aerospace působící na Cranfield University, řekl: „Jsme rádi, že jsme součástí tohoto vzrušujícího futuristického projektu, který představuje britský přístup k inovaci a způsob, jakým Cranfield spolupracuje a podporuje podnikání. Koncept Volante Vision je příkladem jedinečných schopností společnosti Cranfield v oblasti digitálního letectví, autonomních systémů a elektrifikace letectví a je vynikajícím příkladem toho, jak univerzita spojuje špičkový výzkum, akademickou preciznost a samotnou realizaci. “

Koncept Volante Vision bude využívat vysoce výkonné technologie hybridních elektrických pohonů společnosti Rolls-Royce, přičemž bude ukázkou schopnosti společnosti Cranfield v oblasti digitalizace letectví, autonomních systémů a elektrifikace letectví. Marek Reichman, Vice President společnosti Aston Martin a muž stojící za konstrukcemi automobilů, jako jsou Aston Martin DB11, nový Vantage, DBS Superleggera a projekt hypersportu Aston Martin Valkyrie, je nyní také vedoucími týmu týmu Volante Vision Concept.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články