Auto se tunelem řítilo rychlostí 253 km/h, řidič potrestán nebude

                   

Měření rychlosti v tunelu se opravdu nerozbilo

Zcela běžně se v dnešní době do rizikových úseků, jako jsou křižovatky, přejezdy nebo tunely, instalují bezpečnostní kamery a také radary, zachycující rychlost a chování řidičů. Jeden takový radar byl instalovaný do tunelu v Klimkovicích u Ostravy. Radar v něm jednou naměřil neuvěřitelnou rychlost. Patrně se tak stala rekordní rychlostí pro jízdu v tunelu. Šlo o 253 km/h.

Řidiče žádný postih nečeká

Řidič, který vůz řídil, překročil rychlost o 173 km/h. Představte si, že jedete třeba na tříproudové dálnici v rychlosti 230 km/h. V tuto chvíli před sebou vidíte pouze svůj jízdní pruh a jste rádi, když kolem vás nevidíte žádné jiné vozidlo. Co teprve, když jedete rychostí 253 km/h a jste v tunelu?

Řidič mohl zapříčinit ohromnou tragédii, naštěstí se nic jako zázrakem nestalo. Co je ale na příběhu nejzajímavější? Řidiče nečeká žádný postih!

Pro koho jsou předpisy a pro koho ne?

Tento příběh, ačkoli tedy s největší pravděpodobností pokořil rekord v rychlé jízdě průjezdem tunelu, je shodný se stovkami jiných příběhů, kde řidiči často překračují mnohonásobně rychlost a žádné postihy je nečekají. Naopak řidiči, kteří překročí rychlost o pouhých pár kilometrů v hodině, už jsou pokutováni.

Statistiky stále častěji poukazují na riskantní chování řidičů

Statistiky jasně mluví o nepřizpůsobivém stylu jízdy a překračování povolené rychlosti. Bohužel ve většině případech bezohlední řidiči trestu uniknou. Od počátku ostrého provozu měření na tomto samém místě a to v období od 10. května do 28. srpna bylo oznámeno celkem 7 866 přestupků. Vozy s cizí poznávací značkou překročili rychlost v 6 582 případech, tudíž neznámých provozovatelů. Dosud bylo vydáno pouhých 947 výzev pro úhradu pokuty. Celkově bylo letos v zachyceno 340 tisíc vozidel, překračujících rychlost, ale do správního řízení jde jen mizivé procento.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva