Auto po slavném rockerovi je na prodej. Jméno umělce a značku auta ale nikdo jen tak neuhádne

Koupit klasické auto je dobrá investice. Pokud byl předchozí majitel legendární světový hudebník, o nárůst ceny je navždy postaráno.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: S vědomím Sotheby's
i Zdroj fotografie: S vědomím Sotheby's
i Zdroj fotografie: S vědomím Sotheby's
i Zdroj fotografie: S vědomím Sotheby's
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Některá auta, myšleno klasická auta, mají svou jasnou hodnotu. Ceny sportovních klenotů starých desítky let může leckdy stoupat do milionových výšin. A pokud je či byl někdy automobil v majetku nějaké slavné osobnosti, může ceny vyletět ještě mnohem výše. Typickým příkladem je Ferrari po herci Steve McQueenovi. To při prodeji překonalo aukční rekordy. Do aukce aukčního domu Sotheby’s teď jde jeden unikátní automobil.

Klasická auta mají vysokou cenu, celebrita v TP ji zvyšuje

Vůz, v jehož dokumentaci lze mezi majiteli najít ikonu světové rockové hudby. Odhadnout o koho se jedná, ale není tak jednoduché. Jde o rockera typického svým bouřlivým životem. Rockera, který prožil téměř celý v závislosti na drogách. Představit si jej za volantem auta je pak poněkud komplikované. Navíc auta, které dnes platí za legendární a ikonické. Na aukci RM Sotheby’s ve Spojených státech bude nabídnuto prodeji jedinečné kupé Ferrari Dino 246 GT z roku 1972.

iZdroj fotografie: S vědomím Sotheby’s

Očekávaná cena je v přepočtu mezi devíti a jedenácti miliony korun. Dino 246 GT byl počátečním modelem Ferrari z produkce, vyráběným v letech 1969 až 1974. V této době vzniklo celkem 3 569 kusů kabrioletů a kupé. Název modelu pochází od jména syna Enza Ferrariho, Dina, který bohužel zemřel v mladém věku. Svého času nešlo o úplně žádaný model, dnes je tomu jinak. Toto Ferrari je poháněno 2,4litrovým šestiválcovým motorem o výkonu 195 koní, který je spojen s pětistupňovou manuální převodovkou.

Kupujete auto po nezodpovědném majiteli? Pozor zejména na tyto zlozvyky.

Se zrychlením z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy a dosažením maximální rychlosti 235 km/h zůstává tato ikona mezi auty stále ve výborné kondici. Kouzelný kus má za sebou zajímavou historii, původně patřil rockové ikoně Keithu Richardsovi. Asi netřeba připomínat, že jde o kytaristu kapely The Rolling Stones. V roce 1972, když Richards žil v Kalifornii, si pořídil toto Ferrari Dino 246 GT. Jeho volba padla na elegantní stříbrné kupé s černým koženým interiérem.

Heroinu navzdory zůstalo auto bez nehod a poškození

Po třech letech, v roce 1975, se Keith Richards s vozem vrátil zpět do svého rodného Anglie. Údajně miloval své Ferrari Dino natolik, že ho často využíval na cestách během evropských koncertních turné The Rolling Stones místo letecké dopravy. Ačkoli Keith Richards proslul svým nespoutaným životním stylem, jeho Ferrari zůstalo nepoškozené. V roce 1986 bylo toto automobilové dílo s pouhými 40 000 najetými kilometry prodáno soukromému sběrateli.

iZdroj fotografie: S vědomím Sotheby’s

Odtud už si auto několikrát měnilo majitele a v letech 2015 až 2018 prošlo důkladnou renovací. Jak moc se souvislost s celebritou a legendou rockové hudby projev do ceny automobilu, ukáže až samotná aukce. Tak jako tak jde jistě o zajímavý sběratelský kus. A pokud by dokázal nový majitel sehnat na auto podpis slavného kytaristy, hodnota vozu by jistě ještě stoupla.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Chtěli byste mít tohle auto v garáži?

Zdroj: Sotheby's
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články