Automechanik objasnil, proč jsou na nových pneumatikách drobné gumové štětinky

                   

Pravděpodobně každý řidič věnoval pozornost skutečnosti, že povrch zbrusu nových pneumatik je doslova posetý obrovským množstvím gumových štětin. K čemu vlastně jsou? Jak se často stává, lidé, kteří neznají skutečnou odpověď na otázku, nabízejí různé a někdy velmi zábavné důvody. Ve skutečnosti je vše mnohem jednodušší a zajímavější.

Někteří věří, že tyto gumové výčnělky pomáhají určit trvanlivost pneumatiky: jakmile po jízdě zmizí, je nutné pneumatiku vyměnit. Jiní si jsou jisti, že se jedná o ukazatel úrovně kvality.

iZdroj fotografie: Freepik

Další teoretici se domnívají, že gumové trny pomáhají kolu zlepšit trakci na povrchu vozovky. Obecně existuje mnoho verzí s různým stupněm věrohodnosti. Většina z nich nemá nic společného s realitou.

Je ironií, že tyto trny ve skutečnosti nemají žádnou funkci, jsou prostě úplně k ničemu. Nečekané, že? Vznikají samovolně při výrobě pneumatik a zejména během procesu vulkanizace. 

iZdroj fotografie: Freepik

A protože tyto štětinky k ničemu neslouží, ani nejsou nebezpečné, nikdo nevěnuje čas a energii jejich odstranění. Velmi brzy zmizí samy. Mimochodem, lze předpokládat, že přítomnost takových výčnělků na nové pneumatice je skutečně známkou vysoké kvality.

iZdroj fotografie: Freepik

Protože pokud jsou na pneumatice tyto bodlinky, znamená to, že během výroby v materiálu nezůstal absolutně žádný vzduch. Jedině tak může vzniknout opravdu kvalitní obutí pro vaše auto.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva