Autorádia sedmi generací VW golf za 3 minuty | AutoŽivě

44 let autorádií v sedmi generacích VW Golf za 3 minuty (VIDEO)

Při bližším pohledu na systémy infotainmentu používané během sedmi generací uvidíte, jak Golf udržel krok s dobou. Jdeme na to.

VW Golf Mk1 (1974-1983): kazety přicházejí

Když se v roce 1974 objevila první generace VW Golf, zákazníci dostali spartánské rádio „Braunschweig“. Mělo pouze jeden otočný knoflík vlevo pro zapnutí a regulaci hlasitosti a jeden vpravo pro výběr stanice a tři tlačítka mezi nimi – jedno pro střední vlny a dvě pro VHF. To bylo vše.

Nedlouho poté však byla nabídka bohatší, protože VW představil „Ingolstadt Stereo CR“ – autorádio s přehrávačem kazet, který dal řidiči a cestujícím větší kontrolu nad tím, co vycházelo z reproduktorů.

VW Golf Mk2 (1983-1992): pomalu se to začíná digitalizovat

Golf druhé generace představený v roce 1983 odrážel vývoj v technologii, když přišel s „gamma“ rádiem, které zobrazovalo rádiovou frekvenci na LCD displeji.

Stereofonní systém 4×7 wattu také nabízel funkce jako Dolby tlačítko pro potlačení šumu v kazetách, stejně jako rádio chráněné kódem.

VW Golf Mk3 (1991-1998): jemný vývoj

I v roce 1991, kdy debutovala třetí generace Golfu, byla kazeta stále velmi populární, takže se stala standardem. Pokud jde o rádio, na přehrávači kazet „alfa“ byly představeny nové funkce jako automatické vyhledávání stanic a hlášení o dopravní situaci.

VW Golf Mk4 (1997-2003): vzestup CD přehrávače a větších displejů

V roce 1997 začala být v Golfu Mk4 kazeta nahrazována kompaktním diskem. Zatímco stále umožňoval pouštění kazet, rádio „gamma“ také poprvé mělo připojení k přehrávači s CD měničem. Ovšem CD měnič byl v kufru, takže před dlouhou cestou bylo nutné vložit pokud možno co nejvíce kompaktních disků.

V této době se také objevují první 2-DIN jednotky s multifunkčním displejem, které umožňují větší zobrazení a barevné navigační mapy.

VW Golf Mk5 (2003-2009): krátká nadvláda CD

Od roku 2003 přichází pátá generace Golf už pouze s jednotkami 2-DIN – „RCD 300“ s přehrávačem CD je dobrým příkladem. Kazety se staly věcí minulosti, protože disky CD byly populárnější než kdy jindy.

Golf Mk5 však nezůstal lhostejný k rostoucí dominanci mobilního telefonu. Design a technologie radio-navigačního systému „MFD2“ se dívaly do budoucnosti a nabízely možnost připojení digitálního MP3 přehrávače.

VW Golf Mk6 (2008-2013): multimediální systém se stává hlavním proudem

V roce 2008 byl nový systém „RNS 510“ v Golfu Mk6 dodáván s dotykovou obrazovkou a DVD mechanikou pro navigační systém – a nejen to. Byl to skutečný multimediální systém, nabízející port USB, příjem digitálního zvuku (DAB), dynamickou navigaci a pevný disk o velikosti 30 GB.

I když je pravda, že většina těchto funkcí byla nabízena také v Mk5 ke konci jeho životního cyklu jako součást volitelného systému RNS 500, v Mk6 se staly hlavním proudem.

VW Golf Mk7 (od roku 2012): plná konektivita v digitálním věku

S uvedením sedmé generace Golfu v roce 2012 se společnost Volkswagen vydala cestou významného pokroku v oblasti infotainmentových systémů. Systém Discover Media přichází s mimořádnými funkcemi, mimo jiné jde o 3D mapy, Bluetooth a WLAN hotspot.

Systém také obsahuje hlasové ovládání a bezdotykové senzory pro lepší interakci mezi člověkem a strojem. Facelift z roku 2016 podnikl další kroky pro zavedení nejnovější generace modulárních infotainmentových systémů. Například sklem pokrytý systém Discover Pro je dodáván s ovládáním gesty (první v kompaktní třídě) a zcela vypouští analogová tlačítka.

https://youtu.be/qCs5uxL9350
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 186 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů