Autosedačky s alarmem musí mít i turisté. Dovolenou v Itálii to výrazně prodraží

                   

Zapomenuté dítě v autě není poslední roky nic výjimečného. Buď dojde k tomu, že si rodič odskočí jenom na pár minut, nebo dokonce k tomu, že je pryč i několik desítek minut. V tu chvíli už může jít dítěti o život. V zimě mu hrozí podchlazení, zatímco v létě přehřátí organismu. V obou případech může dojít dokonce i ke smrti. Ostatně takových případů se nejenom u nás objevilo celkem dost.

Itálie se rozhodla vydat nový zákon

Zatímco řada ostatních zemí o dané situaci mluví jako o problému a apeluje na rodiče, aby byli obezřetnější, Itálie se rozhodla vzít věc do svých rukou. Byl vydán zákon, který má něčemu podobnému jednoduše zamezit. Zákon měl původně platit až od března roku 2020, ale díky tomu že legislativní cestou prošel ve zrychleném řízení je platný už nyní.

Povinnost sedaček s alarmem

Čeho se daný zákon týká? Každý, kdo ve svém voze má dítě, musí používat speciální sedačku s alarmem. Jedná se o jednoduché řešení, které však spolehlivě funguje. Alarm využívá kombinaci pohybových senzorů a dále monitoruje, zda je zapnuté nebo vypnuté zapalování vozu. Pokud je motor vypnutý a dítě je stále v sedačce, rozezní se alarm, který má rodiče upozornit na to, že jejich dítě je stále v autě. Jednoduché a přitom funkční.

Nejenom pro místní, ale i pro turisty

Důležité je zmínit, že speciální autosedačky s alarmem musí mít ve svých vozech nejenom místní obyvatelé, ale zákon se vztahuje také na turisty. Tedy na ty, kteří si půjčí místní auto, které bude mít italskou registrační značku. V těch musí být tato sedačka povinně.

A jelikož jde o populární destinaci, kam řada Čechů jezdí, může to pobyt výrazně prodražit. Daná sedačka přece jenom něco stojí. A kdo se rozhodne vše risknout, tomu je třeba připomenout že případné pokuty se pohybují v rozmezí od 81 až po 326 euro. Na druhou stranu Italové mají jednu výhodu, jelikož na dané autosedačky mohou čerpat dotaci ve výši 30 euro na jedno dítě. Turistů se možnost dotací netýká.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub