Upravili BMW M2 na 850 koní, vytáhli ho na dálnici a vše natočili. Auto chtělo doslova vzlétnout při překročení rychlosti 300 km/h

BMW M2 Competition prošlo rychlostním testem na dálnici s neomezenou rychlostí. I přes obrovskou sílu má však pár nedokonalostí.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Automobily BMW jsou po celém světě známé především díky své síle a luxusu. Zejména první zmiňovaná vlastnost se ukazuje i při sebemenším sešlápnutí plynového pedálu. Testovaný model BMW M2 Competition je už v základní tovární verzi velmi silný automobil, který se na závodním okruhu určitě neztratí. Dá se však upravit na ještě věší výkon, který hravě strčí do kapsy i ty lepší závodní automobily.

Úprava softwaru a hardwaru přinesla BMW dvojnásobný výkon

BMW M2 Competition je už v originální verzi velmi silný stroj. Jeho šestiválcový motor S55 o objemu 3,0 litru produkuje 405 koní (v přepočtu přibližně 300 kW). S tímto výkonem dosáhne rychlosti z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy. Tento automobil se však dá velice dobře upravit pomocí správného hardware a software. Zvýšení výkonu se dá dostat až na neuvěřitelných 850 koní (634 kW). Taková úprava představuje dvojnásobnou sílu proti základní verzi.

iZdroj fotografie: Depostiphotos
Ilustrační fotografie

Bezproblémové dosažení maximální rychlosti

M2 Competition prošlo testem na dálnici, kde není omezena rychlost. Již na první pohled bylo vidět, že se jedná o velmi silný automobil. Neuvěřitelné zrychlení ukázal vůz BMW při každém sebemenším sešlápnutí plynu. Video z testu však ukázalo, jak celou jízdu vidí a vnímá řidič. Přestože je jeho síla a zrychlení obrovské, a ani dosažení nejvyšší rychlosti udané na tachometru (300 km/h) nedělá BMW problém, právě při maximální rychlosti se ukázala jeho slabina.

iZdroj fotografie: Depostiphotos
Ilustrační fotografie

Při maximální rychlosti se však ukázaly nedostatky

Poté, co testovací řidič dosáhl s M2 Competiton maximální rychlosti 300 km/h, ukázal se vůz jako nestabilní. Nešlo o žádné nebezpečné kmitání volantu, nebo podobné problémy, ale právě u BMW by se tento problém nečekal. Na videu je jednoznačně vidět, že se celý automobil začal mírně třepat a vibrovat, což v takové rychlosti rozhodně není příjemné. Kdyby však automobilka vychytala pár nalezených much, jednalo by se o opravdu silné auto i pro ty náročnější závodní řidiče.

Zdroj: AutoTopNL, TunedCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články