Boreczech v Octavii chce školit a vyřizovat si účty, do vteřiny je u něj policie v BMW a role se otočí

Někteří jedinci se zřejmě nikdy nezbaví svého „předurčení“ k tomu, aby ostatní řidiče na silnici školili nebo si s nimi „vyřizovali účty“. Dokud je u toho nelapí policie.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM
                   

Říká se tomu „instantní karma“. Jinými slovy, okamžitá „odměna“ za vaše aktuální skutky. Neboli uděláte extra dobrý skutek, vzápětí přijde odměna. Uděláte špatný skutek, vzápětí přijde odplata. Jak prosté. Životem protřelí cynici, mezi něž se v některých momentech začínám počítat, by ještě dodali cosi v tom smyslu, že to funguje jen u těch špatných skutků, stejně jako že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Což je něco, v čemž se mnou bude asi hodně z vás souhlasit. Nechme ale skepse a cynismu a pojďme se společně podívat na jedno video.

Řidička v autě s kamerou zmatkovala (malinko) více

A je možná správné (a férové), že jej autor nechal celé, od samého počátku incidentu. Který se totiž opravdu odehrál citelně dříve, než došlo k oné „instantní karmě“. Jak vidíme na záznamu kamery, v jednom okamžiku řidička (alespoň podle hlasu řidička) malinko zazmatkovala a zřejmě odbočila jinam a jinak, než opravdu chtěla. Co opravdu není dobrý nápad, že se dokonce ještě na té špatně zvolené odbočce zastavila. A jak ve zvuku slyšíme, lamentovala nad svým omylem.

Dva agresoři v BMW na videu: Český gauner jde dát řidiči pěstí, druhý nerozdýchá kolonu na dálnici. Poznáte je?

Ano, není to opravdu nic, co by někoho šlechtilo, a může to být celkem nebezpečné, speciálně tehdy, pokud máte někoho za sebou „v závěsu“ a ten dotyčný opravdu nečeká, že budete z kruhového objezdu někde zastavovat. Také to ale není nic, za co by se kdokoli musel komukoli mstít a jít si s ním „vyřizovat účty“. Když tedy pominu ten fakt, že to by neměl dělat nikdo a nikomu. Silnice není soudní síň a nikdo z nás (obyčejných řidičů) není policajtem, a už vůbec ne soudcem.

Vyřizování účtů překazilo trojkové BMW

Přesto to jednomu, pravděpodobně prudšímu řidiči v Octavii nedalo a chtěl si na řidičce vozidla s kamerou „zchladit žáhu“. A jak už to podobní jedinci mívají ve zvyku, zastavil před autem ve stylu zásahové jednotky PČR a jako správný muž činu se vztekle vyřítil ven a šel „proškolit ty hloupé a neschopné a srovnat účty“. Jenže po silnicích nejezdí jen policejní auta s majáky na střeše a polepená opravdu nepřehlédnutelnými polepy, jezdí po nich i policejní auta se skrytými majáky a bez jediné „samolepky“.

A navíc jsou to často modely, které nemá policie daného státu v běžném vozovém parku. Výsledkem pak je, že vás podobné vozidlo (často pravda nemile) dokonale překvapí. Takto překvapilo zcela nenápadné trojkové BMW našeho „Zorra mstitele“, protože jen co vystoupil z Octavie, bylo do vteřiny u něj, navíc s velmi podobným stylem zastavení. Jednoho to otráví, to docela chápeme, z výrazu tváře řidiče to bylo hodně patrné. Jak to vidíte vy, povede se tohle „vychovávání“ druhých někdy ze silnic vymýtit? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Myslíte, že podobní jedinci jednou zmizí ze silnic?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články