Video: Frajer v Jeepu si jde vyřídit účty na silnici. Kurýr DPD dělá že nic nevidí, druhý řidič se hádá a třetí to natáčí

Vyskytují se mezi námi tací jedinci, co neváhají vybrzdit někoho na rychlostní silnici a jít si za plného provozu „vyřídit účty“. Možná by bylo na čase podobnému chování učinit přítrž.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOPCHAM
                   

Další díl ze seriálu palubních kamer bychom rádi věnovali rockerům v černých Jeepech, co se zhlédli v drsných metalových rifech a s razancí basové linky na kytaru si vyřizují účty přímo na silnici. Máme vás rádi, hoši! Co bychom si bez vás počali. Ale vážně. Jedinců, co si automaticky myslí, že jsou nad zákonem za každé situace a „při svém věku a zkušenostech“ mohou poučovat ostatní tak, že je vybrzdí, bychom se nejraději všichni zbavili jednou provždy. Pojďme se na toho rockera podívat společně.

Týpek jako italský playboy v Jeepu. Jako

Je až s podivem, jak se vzácně shoduje typologie mužů, kteří se tu a tam rozhodnou někoho druhého „proškolit” přímo za plného provozu, případně si s ním jít vyřídit účty, když jej předtím naprosto brutálně vybrzdili. A s dotyčným pochopitelně i celý pruh, v našem případě dokonce dva pruhy. Na rychlostní silnici, kde se dá předpokládat, že lidé nepojedou krokem. Ani to však nebránilo opálenému „seňorovi” svého Jeepa zastavit a pustit se do konfrontace s někým za sebou.

Psychopat na videu: Na dálnici vybrzdil auto, urval mu zrcátko a rozkopal ho. I takováto individua jezdí po českých silnicích

Že u toho vypadá komicky, s celou svou vizáží à la italský playboy, žel přenesený do středoevropských podmínek a s postavou ne zcela playboyskou, je věc druhá. Ale nechceme se o něj lacině otírat, každý nějak vypadáme. Co je ovšem podstatně důležitější, je ten fakt, že svým konáním přímo ohrozil další účastníky silničního provozu. Že mu je zkrátka jedno, co jeho konání způsobí, že jedná naprosto bezohledně a arogantně, prosazujíce přitom jen svůj zájem. Já, já, já, jenom já. Jájínek.

Ženy podobného jednání (většinou) nejsou schopny

Mimochodem, zajímavý je v této souvislosti ještě jeden fakt. Viděli jste někdo někdy, aby se podobně jako tento gigolo zachovala nějaká z žen? Viděli jste vůbec někdy nějakou ženu, aby vybrzdila někoho na silnici, pustila čtyři blinkry a šla za plného provozu vyřizovat účty kamsi dozadu? Že neviděli? Zcela souhlasím, ani já ne, a myslím, že ani dlouho neuvidíme. Pokud vůbec někdy. A víte proč? Protože ženy jsou od přírody ochranitelky života, s výrazně menší tendencí riskovat. Zastavit auto takhle uprostřed provozu je pro ně zkrátka hloupost.

Navíc (v drtivé většině) v sobě nemají ani tento arogantní, machistický přístup. „JÁ, pán tvorstva, vám nulám teď ukážu, jak to tady dokonale vyřeším.“ Ne, takhle holky většinou neuvažují. A neměl by takto uvažovat nikdo. Neb stačí chvilka nepozornosti, jedna „chyba v Matrixu“ a i onen playboy s rockovou kapelou na svém obstarožním Jeepu by zjistil, že to byl od něj opravdu, ale opravdu hloupý nápad. Zbytek je ve videu. A dejte nám prosím do diskuse pod článkem vědět, jak byste se k podobným jedincům zachovali vy. Děkujeme!

Co byste vzkázali dotyčnému jedinci?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články