Psychopat na videu: Na dálnici vybrzdil auto, urval mu zrcátko a rozkopal ho. I takováto individua jezdí po českých silnicích

U některých jedinců je obtížné najít slova, jimiž by šlo popsat jejich šílené jednání na silnicích. A už určitě se nedají najít slova na jejich obhajobu. Jeden takový je v tomto videu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Plzeňská Jehlárenská
                   

Dnešní vydání zajímavostí z palubních kamer bude vskutku výživné. Opravdu hodně dlouho jsme tady neměli „magora“, jenž někoho vybrzdí na dálnici, donutí ho (za plného dálničního provozu!!!) zastavit, následně mu utrhne zpětné zrcátko a začne mu kopat do auta. Popravdě, už jen když si to takhle po sobě čtu, nedokážu uvažování těchto lidí pochopit. Nedokážu pochopit, jak může být někdo takový s prominutím blázen, že si jde vyřizovat domnělé účty tím, že někoho zastaví v pravém pruhu dálnice. Pojďme se na něj každopádně podívat společně.

Člověk při smyslech nikdy nic podobného neudělá

Úvodem bych chtěl předeslat, že nemíním jakkoli suplovat práci policejních orgánů, případně pak i soudu a rozhodovat na těchto stránkách o vině a nevině, o příčině a důsledcích, o kauzalitě. Nikolivěk. Ani já, ani nikdo z redakce k tomu nejsme jakkoli oprávněni, nejsme soudci, jsme novináři. Netuším, co se odehrálo před tímto samotným incidentem a jsem dalek věřit tomu, že všechno je buď černé, nebo bílé. Naopak, věci bývají černobílé nebo bíločerné, což je tedy popravdě také otázka úhlu pohledu.

Audi TT, upnuté tričko, kšiltovka a ego ředitele zeměkoule. Kamera natočila mladíka alergického na klakson

Ať už se ale stalo cokoli, opravdu cokoli, soudný člověk přece ale neudělá to, že zastaví auto za plného provozu na dálnici, svoje i to, které vybrzdil a donutil zastavit, a jde si něco „vyřídit“? Co to je za nesmysl? A bude se ještě u toho ohánět tím, jak má v autě rodinu a jak ji někdo před chvílí ohrozil? A tak ji tedy ohrozí ještě víc a nechá ji stát za plného provozu v pravém pruhu, aby ji smetl nějaký ne zcela na jízdu koncentrovaný kamioňák? A pokud by ty děti rovnou nezabil, tak aby je zmrzačil?

Dochází „zrcátkobijci“, jakého to mohlo nabrat konce?

Budu se dívat další desítky let na dceru upoutanou na vozíku poté, co jí devastující náraz a ještě více devastující zranění dolámalo míchu a ona už nikdy nepohne nohama? Jenom kvůli tomu, že jsem si chtěl něco s někým vyřídit, že jsem si chtěl na někom zchladit žáhu a ukázat někomu, kdo je tady na silnici pánem? Vážený pane řidiči v teplácích, co blokujete dálnici, trháte zrcátka a kopete do aut – přijde vám takové řešení situace jako normální? Přijdete si jako normálně uvažující člověk?

Boreček ve starém BMW, tepláky Nike a tričko z Lidlu, si jde vyřídit účty. Tohle je vrchol arogance, totální průšvih na videu

Nevím, jak vy osobně, ale drtivá většina diváků, kteří vás uvidí na videu, o tom tuším bude pochybovat. Včetně mne. A včetně provozovatele kanálu Plzeňská Jehlárenská, s jehož laskavým svolením videa uveřejňujeme. Popravdě, i on vám ve svém komentáři věnoval nemálo času. A jak si to můžete poslechnout (stačí kousek „přetočit“ před samotné video vašeho incidentu), na konci už neví, jaká slova by použil. Na tohle se totiž v podstatě ani nedá nic říct. To je samo o sobě tak šílené, že člověku ta slova dojdou.

Nevím, jestli vám došlo, co všechno jste mohl svým jednáním způsobit. Nevím, jestli jste si na videu všiml, kolik aut se vám a vámi zastavenému řidiči vyhýbalo na poslední chvíli, často u toho „orajíce“ trávu na krajnici nebo hledajíce skulinku v odstavném pruhu. Nevím, jestli vám dochází, co by způsobil kamion, jehož řidič by měl zrovna víc „na práci“ TV seriál na tabletu. Ne že by jich bylo málo. Jisté by bylo jedno: tyto řádky by dnes už neměly adresáta. Tak si zkuste vážit toho, že adresáta mají. A snažte se věci příště řešit jinak.

Jak to vidíte vy? Chtěli byste „zrcátkobijce“ z našeho videa potkat někdy na silnici? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem, děkujeme!

Jak si myslíte, že by policie měla trestat podobné chování?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články