Chystáte se autem na dovolenou? Toto rozhodně nepodceňujte

                   

Dovolené jsou v plném proudu. Vybíráte si tu svou? Určitě zvažujete destinaci, kde byste si rádi odpočinuli. S tím samozřejmě souvisí i to, jak se tam dostanete. Dáte přednost exotice letecky nebo dovolené v rámci Evropy, kde se dostanete i autem? Pokud si zvolíte tu druhou možnost, měli byste myslet na pár věcí, které se mohou jevit jako drobnosti, ale pokud jejich podceníte, mohou vám vaši cestu i dovolenou pořádně znepříjemnit. Které to jsou?

Zkontrolujte si vaše doklady a myslete na poplatky

Cesta autem na vaši vysněnou dovolenou s sebou přináší přechod přes hranice, ve většině případů přes hranice několika států. Vždy je dobře být informován o tom, jaká pravidla platí v dané zemi a jaké poplatky jsou povinné. Samozřejmě, nelze zapomínat na dálniční známky a zpoplatněné trasy. Pokud to budete chtít risknout, můžete se dostat do nepříjemností. Obzvlášť v době dovolených si dávají místní státní příslušníci na dodržování předpisů, jakož i na zaplacení příslušných poplatků velký pozor.

Ještě před tím, než se vydáte na cestu, si nezapomeňte zkontrolovat i vaše doklady. Občanský a řidičský průkaz, kartičku pojištěnce, jakož i další potřebné doklady. Pečlivě si je sbalte do peněženky nebo menší taštičky, kterou budete mít vždy po ruce. A když je už budete mít sbalené, tak si je i skutečně s sebou vezměte. Určitě nebude příjemné vzpomenout si v polovině cesty, že jste doklady nechali doma na stole. Čas, který věnujete kontrole svých dokladů, věnujte i kontrole svého vozidla. Před dlouhou cestou zajděte na servisní prohlídku. Může vám ukázat skryté závady, které by vám mohly cestu pořádně zkomplikovat.

Dopřejte si odpočinek

Cestování na letní dovolenou, obzvláště, pokud jste se rozhodli pro dovolenou u moře, se málokdy vejde do méně než pět hodin. Zpravidla jde o dvojnásobek tohoto času. A to může být pro řidiče opravdu náročné. Nepřeceňujte své schopnosti. Zejména v případě, pokud jste jediný řidič v autě. Dopřejte si pravidelné přestávky. Vystupte z auta a projděte se. Určitě pomůže i krátký strečink. Dlouhodobé sezení v autě totiž vašemu tělu vůbec neprospívá. Nadýchejte se čerstvého vzduchu, osvěžte se čistou nebo minerální vodou, případně si dejte kávu. Samozřejmě přiměřeně, ne celou termosku. A něco si zajedzte. Zvolte raději lehčí občerstvení, ne mastné a smažená jídla, které váš žaludek zbytečně zatíží. Za volantem byste bez přestávky neměli strávit více než čtyři hodiny. Ještě optimálnější jsou dvě hodiny. Ideální je cestovat s někým, kdo vás na místě řidiče může vystřídat a vy si můžete dopřát alespoň pár minut relaxu se zavřenýma očima.

Nepodceňujte obsah cestovní lékárničky

Na cestě vás může potkat cokoli, proto buďte připravený a nic nenechte náhodě. Kromě povinné lékárničky v autě mějte sbalenou ještě i její rozšířenou verzi. V lékárničce by určitě neměly chybět náplasti, obvazy, ale i léky proti bolesti. Dlouhodobá poloha vsedě se může projevit bolestí zad, ale i nohou či hlavy. Pokud chcete při nákupu ušetřit, využíjte Dr. Max slevový kupón či slevový kód Lékarna.cz a kupte si analgetika a množství jiných produktů potřebných na vaši dovolenou opravdu výhodně.

Kromě bolesti hlavy vás mohou nepříjemně překvapit i zažívací problémy. Ty jsou opravdu nepříjemným společníkem na cestách. Ať už máte problémy spojené se zácpou nebo naopak průjmem, určitě oceníte, když v lékárničce najdete to, co vám pomůže. Kvalitní produkty na zažívací problémy a množství jiných najdete také v internetové lékárně Pilulka, kde na vás čeká bonus doprava zdarma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články