Co přinese luxusní koráb Audi RS8 s dravým pohonem?

                   

Před pár měsíci potvrdila německá Audi, že začne pracovat na novém stroji RS8. Ačkoliv v současné době neexistují žádné konkrétní informace o tom, jak by měla tahle nová mašina vypadat, rozvířili o ní fanoušci „audiny“ vášnivou diskuzi. Pojďme se tedy podívat, co by nám mohla nová RS8 nabídnout. Přímou konkurencí pro ni bude Mercedesy AMG S63 a S65.

Dravost zabalená v eleganci, to je design Audi RS8

Dalo by se říct, že Audi reaguje na neustále rostoucí poptávku po luxusních sedanech. Exteriér bude vyváženou kombinací moderního designu a elegance, kterou doplňuje zdravá dávka dravosti. Přední i zadní část karoserie bude výraznější než zbytek auta, zatímco typické rysy zůstanou zachovány. U Audi je zvykem nezasahovat nějak výrazně do kapoty, světlometů ani masky chladiče. Ale že by automobilka vybočila ze svých standardů?

Audi RS8

Při detailnějšímu pohledu na „mřížku“ totiž vidíme, že jsou vodorovné lišty nahrazeny pláštěm nesoucím označení RS8. Kromě klasického sedanu se můžeme těšit i na sportovní verzi, u níž dojde k úpravě předního nárazníku a ke zvýraznění bočních větracích otvorů, které přibydou také po vnějších stranách světel. Ostatní části auta by měly zůstat po designové stránce nezměněny, ovšem tmavší barva bude zdůrazňovat „sport-provedení“ druhého modelu.

Mohlo by vás zajímat: Chystaný VW Golf bude představen v roce 2019: Co přinese?

Co nabídne interiér?

Plno moderních technologií začíná být v dnešní době spíše standardem. Zmiňme ale Apple CarPlay nebo Android Car, které přenesou nejdůležitější funkce telefonů na dotykový panel po pravici. Interiér bude tradičně luxusní – důraz byl kladen na odstranění rušivých elementů, takže nám vznikne krásně čistá kabina, sedačky potažené kůží, široké možnosti ovládání z pozice řidiče nebo automatická převodovka.

Audi RS8 - interiér

Možný vzhled interiéru na základě renderování …

Pojďme se podívat pod kapotu Audi RS8

Ani tady bohužel nemáme přesné informace, ale na základě výpočtů se podařilo zjistit, s čím bychom se mohli pod kapotou Audi RS8 setkat. Pravděpodobně bude použit motor V8 s obsahem 4.0 litru, který se rozjede z 0 na 100 během 3,8 vteřiny. Výkon bude v případě Audi RS8 zajišťovat hned 560 koní, což je oproti „es osmičce“ znatelné ponížení (oproti A8 zase navýšení). Dle některých náznaků by ale mělo RS8 překvapit mnohem výkonnější hnací jednotkou, doufejme alespoň v 650 koní.

Jaká bude cena a datum představení Audi RS8?

Dohadovat se o ceně v době, kdy ještě ani není jasné, co vlastně Audi RS8 přinese, je opravdu zbytečné. Předpokládejme ovšem, že tahle novinka nahradí současnou řadu A8, kde se cena pohybuje kolem 2,4 milionů korun. Audi RS8 tak bude muset být o něco dražší …hranici 2,8 milionů Kč snad nepřesáhne. Rozhodně se musí připravit na konkurenci, konkrétně na Mercedes-AMG S63, jehož cena startuje na 3,2 milionech.

Mohlo by vás zajímat: Plány Škody do roku 2021: Octavia 4. generace a dalších 8 modelů. Které to budou?

Prozatím zůstává Audi RS8 v hlavách a nákresech designérů a pánů inženýrů, kteří mají stále ještě čas provádět poslední úpravy. Testování prvních prototypů bychom se měli dočkat v dohledné době, a následného uvedení na ženevském autosalonu zkraje roku 2019.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články