Tesla chce speciálně pro Česko představit nový model. Nyní testuje, jestli o takové auto projevíme zájem. Líbí se vám?

Auto se tady zatím neprodává a v nejbližší době ani prodávat nebude. Přesto začíná jakási propagační akce a ČR se nevyhne.

i Zdroj fotografie: Tesla
                   

Někdo ho miluje, jiný mu zase nemůže přijít na jméno. Jedna strana barikády obdivuje nekomplikované tvary, druhá říká, že návrh auta malovalo pětileté dítě. Tak jako tak je Tesla Cybertruck obří, neuvěřitelně těžký a pozornost budící elektrický pick-up. Víme o něm, že ani zdaleka nesplňuje evropské homologace, že se u nás nesmí prodávat. Cybertruck tedy míří do Evropy a Česká republika nebude výjimkou. Skutečně, auto se u nás také objeví.

Jde o promo akci, prodej se neplánuje. Zatím, ono se uvidí

I přes skutečnost, že není plánováno uvedení na trh. O co tedy jde? Automobilka Tesla plánuje rozsáhlou prezentaci tohoto stroje na více než stovce zastávek, včetně Prahy. Bez ohledu na rozporuplné názory veřejnosti, Cybertruck od Tesly vyvolal velký poprask hned po představení. Díky svým monstrózním parametrům a neotřelým technologiím. Zároveň však vzbudil zvěsti o problémech se zpracováním a rezavějící karoserii, což je v rozporu s původními sliby o neskutečné odolnosti. I přesto si však získal značnou pozornost veřejnosti.

iZdroj fotografie: Tesla

Hodně lidí u nás podle ohlasů do redakce tohle auto vnímá jako zajímavé. I přes skutečnost, že Cybertruck momentálně nesplňuje evropské předpisy a nemůže být prodáván v Evropě, Tesla se rozhodla prezentovat tento automobil na předváděcí tour po celé Evropě v rámci akce nazvané „Cybertruck Odyssey“. Turné, které začalo teď v květnu a potrvá až do července. Zahrnuje více než sto zastávek v metropolích dvaceti zemí.

Dalšímu vozu Tesla selhal autopilot a vůz havaroval. Došlo také k masivnímu požáru

Takže zamíří i do Prahy? Ano, Brno má podle všechno smůlu, asi „není na mapě“. A od 5. do 8. června se českým fanouškům naskytne příležitost vidět Cybertruck v Praze. Tesla chce využít tuto příležitost k posílení povědomí o tomto modelu. Prezentace však bude spíše statická, testovací jízdy nejsou plánovány. Za vším tím lze samozřejmě také vnímat průzkum, jestli by tady bylo o auto zájem.

Jestli by se vyplatila homologace do EU, je zatím jen otázkou

Pak by asi Tesla uvažovala o tom, že by mohla chtít splnit evropské homologace. Byť je otázkou, jestli by to díky brutálnímu tvaru vůbec zvládla. Cybertruck je v USA dostupný se začínající cenou těsně pod 1,5 milionu korun v přepočtu, což jej činí relativně dostupným. Relativně. U nás by se k autu připočetla cena dopravy, clo, daň. A rázem jsme minimálně na dvou milionech, spíše ale ještě výše. Není jisté, zda by vůz skutečně získal oficiální schválení pro provoz na evropských silnicích, proto zatím není jeho uvedení na trh v Evropě plánováno.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozitivní vyřízení homologace vážně nelze jen tak předpokládat. Jsou tady jasné nedostatky, o mnohých jsme psali. Třeba jako je riziko zranění při zavíraní zavazadlového prostoru. Ale i přes své rozporuplné reakce Cybertruck sbírá v USA chválu za své technologické inovace a design. Zároveň ale také tak za problémy se zpracováním. Má tento elektrický pick-up potenciál stát se významným hráčem na trhu elektrických vozidel? Asi ano, a zvládl by to i u nás v Evropě. Jistě by se tady našla řada lidí, která by hravě popřela smysl malého elektrického auta do města a koupila si tento monstrózní nesmysl.

Líbí se vám Cybertruck?

Zdroj: Tesla
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články